PlacesMap.net

World Places Map Directory
Home - Albania - Shkodër - Bunafarm
Place Type : Store, Specialty Grocery Store
Address : Rr. Lëvizja Postrribës, 4001 Shkodër, Albania
Coordinate : 42.0675, 19.5131
Phone : +355 266 70206
Rating : -
Facebook : facebook.com/ nzi.shkoder
292 people like this.
Website : www.nzi.al
Bunafarm Bunafarm
Like this? Embed to your site
Outdated / incorrect informations? Suggest an Edit or Request for Update

About The Business:

Element i rëndësishëm i këtij grupi është vizioni. Largpamësia në njohjen e tregut bën sot që pas 20 vitesh të krijohet NZI2. Kjo fabrikë u realizua nga or

Description:

Historia e biznesit NZI daton që nga viti 1994, sot bëhen plot 20 vite cilësi dhe ndershmëri në produkte. Me hapjen e tregut te lirë tre ortakët e NZI-së Naimi, Zijaja dhe Izeti vendosën të provonin, vendosën të eksploronin tregun vendas. Pas një eksperience pune tre vjeçare në Greqi ata kthehen me dije dhe dëshirë për të punuar. Nisur me një shumë modeste prej 1000 dollarësh ata arritën ndër vite të rrisin një biznes me vlerë investimi prej 650mijë eurosh. Kjo vlerë e arritur është një tregues i pastër i seriozitetit dhe besnikërisë ndaj klientit.

Element i rëndësishëm i këtij grupi është vizioni. Largpamësia në njohjen e tregut bën sot që pas 20 vitesh të krijohet NZI2. Kjo fabrikë u realizua nga ortakët Zija dhe Izet në bashkëpunim me bankat e vendit. NZI2 është e specializuar në produktet e djathit të cilat janë jo vetëm të një cilësie të lartë në shije por edhe të një cilësie shumë të lartë në higjienë.

Fabrika e re e NZI2 e ndërtuar pranë Rajonit të Policisë, Shkodër, është një fabrikë e cila plotëson standardet e kërkuara jo vetëm brenda vendit por edhe jashtë tij.

E përbërë nga mjete të teknologjisë së lartë ajo ruan gjithashtu standarde edhe me stafin e saj të kualifikuar. Puna e palodhshme por edhe afatgjatë në NZI2 e ka kthyer këtë fabrikë në një shembull për biznesin vendas. Qumështi i grumbulluar kalon më parë në laborator , më pas ai çohet në linjën e pasterizimit dhe kështu vazhdon përpunimi i tij. Kontrollet e bërë nga ministria e cilësojnë atë të plotësuar dhe të kualifikuar. Ndërsa recetat vendase të bashkuara me punën e teknologëve më të mirë vendas dhe të huaj sjellin në treg produkte me shije dhe cilësi të mrekullueshme. Por asgjë s'mbaron këtu.

NZI2 synon të bashkëpunojë në ndërtimin e infrastrukturës përkatëse për krijimin e pikave të grumbullimit të qumështit. Këto pika grumbullimi me teknologjinë përkatëse lehtësojnë punën e fshatarit, dhe gjithashtu çfarë është shumë e rëndësishme rrisin sigurinë e produktit të parë, qumështit.

NZI2 synon të mbulojë 100% të tregut shqiptar me përparësi rrjetet e marketeve. por gjithashtu një nga planet afatgjata është hapja drejt tregut të huaj.

Krenaria e kësaj linje është ruajtja e cilësisë. Çdo produkt i NZI2-shit përbëhet nga qumështi i freskët i kullotave shqiptare duke mos u përzier me asnjë ruajtës. Çka e bën produktin shumë të shëndetshëm. Sepse NZI2 mendon bio, prodhon bio.

NZI2 me produktet e saj mbulon tregun nga Shkodra në Tiranë. Tre pikat e saj eksluzive ndodhen në qytetin e Shkodrës.

Reviews:

Facebook Admin (03/06/2017 02:34)
Tashme ne treg djathi i Deles i sezonit 2017 super cilesi dhe garanci 100% bio

Facebook Admin (03/05/2017 18:05)
Shija e fortë e qumështit të deles e bën kete djath unik për blerësit në këtë shije. I veçantë dhe më therës është pjesë e pandashme në kuzhinën e atyre që preferojnë shijen e fortë dhe kërkojnë që shija të mbetet gjatë. Nje nga djathrat qe ruan fort traditen e Bunafarm-it

Facebook Admin (03/05/2017 18:01)
Një prekje delikate e klasikes por më e sofistikuar. Ndonëse në kategorinë e djathërave tradicional djathi i dhisë për nga përmbajtja e lëndës së parë është i ushqyeshëm por më pak i yndyrshëm. Me këtë produkt Bunafarm futet në treg për ti ofruar shërbim jo vetëm kuzhinave të mëdha por edhe blerësve të cilët kujdesen për shijen dhe dietën e tyre.

Facebook Admin (03/05/2017 17:55)
Produkti klasik por gjithashtu ndër më të preferuarit. Djathi i bardhë i Lope është një recetë speciale që e bën këtë djathë të vetmin në llojin e tij. Konsistenca e mrekullueshme e bashkuar me aromën e qumështit e kthen këtë produkt në renditjen e parë për nga shitja. Produkt tradicional por njëkohësisht i pajisur me një shije krejtësisht të veçantë nga të tjerët.

Facebook Admin (03/05/2017 15:44)
I kripur aq sa duhet, i fortë aq sa duhet, i stazhonuar mirë, kackavall lope Bunafarm është i shoqërueshëm për çdo pjatë. Cilësia ndihet që në kafshatën e parë dhe kjo cilësi është ruajtur me fanatizëm ndër vite.

Facebook Admin (03/05/2017 15:41)
Përzgjedhja e erëzave të vendit e bashkuar me butësinë e djathit sjell në treg një produkt shqiptar, për shijen shqiptare. Ky djathë është një nga produktet shumë të kërkuara për origjinalitetin e tij. Sekreti i përzgjedhjes së erëzave dhe ruajtja e aromës së qumështit e çon këtë produkt në tryezat më elegante të restoranteve më luksoze.

Facebook Admin (03/05/2017 15:36)
Mozzarella, një nga djathërat me shije delikate dhe aromë qumështi është një nga produktet më të kërkuara dhe të shitura të Bunafarm-it Megjithëse origjina e këtij djathi vjen nga Napoli i Italisë, shijimi i kësaj mozzarelle ju bën të ndjeni delikatesën e produktit origjinal vendas. Ka një prekje dhe një përpunim në recetën e këtij djathi që e bën atë autentik dhe të pa rezistueshëm.

Facebook Admin (01/05/2017 04:25)
Nje punë e perkushtuar dhe plotë sukses 👏🏻

Facebook Admin (01/05/2017 04:18)
Cilesi qe te ushqen......

Other Places:

1. Shtepia e Lodrave Shkoder
Sheshi Demokracia (ish 5 Heronjte), Shkodër, Albania
Coordinate: 42.06821, 19.51245
Phone: 00355692478523

2. Timeless Treasures
Kole Idromeno (Pedonale), 4000 Shkodër, Albania
Coordinate: 42.06789, 19.51245
Phone: 0692139768 (www.timeless-treasures.com)

3. Butik,Bizhuteri & Kozmetik Erindi
Rus Lagjja Partizani, 2012 Shkodra, Shkodër, Albania
Coordinate: 42.06789, 19.51245
Phone: 0692328081

4. Bllok Coffee
Rruga Kole Idromeno, 4001 Shkodër, Albania
Coordinate: 42.0682, 19.5152

5. IMI flex
Rruga Martin Camaj, 4001 Shkodër, Albania
Coordinate: 42.07426, 19.51559
Phone: 0693725222

6. Bar Restorant Dardania
Pedonale, 45 Velipoja, Shkodër, Albania
Coordinate: 41.8610724729, 19.4315080297
Phone: 0686456469

7. Bar Caffe 3A
bushat.shkoder, Bushati, Shkodër, Albania
Coordinate: 41.9562649, 19.53475788
Phone: 0673405227

8. Ola Hair Salon
Prane Pallatit te Kultures, Kati i II Puci, Hyrja nga shkallet e dentistave, Laç
Coordinate: 41.6363418797, 19.7126108408

9. ERI SHOES
Bulevardi Shkenderbeu, 4001 Shkodër, Albania
Coordinate: 42.0657660509, 19.5155060291
Phone: +355674766222 (m.me)

10. Velari OVED COHEN
Kol Idromeno, Shkodër, Albania
Coordinate: 42.0685394202, 19.5154772792
Phone: 67 422 5125

Copyright © 2016 - 2019
PlacesMap.net | About