PlacesMap.net

World Places Map Directory
Home - Albania - Elbasan - Dentistanbul
Place Type : Dentist, Hospital, Dentist & Dental Office
Address : L.Sul Papri, 01310 Elbasan, Albania
Coordinate : 41.10746, 20.0778294
Phone : 00355685084196
Parking : lot
Rating : 4.60
Facebook : facebook.com/ dentistanbul.al/
10K people like this.
Website : dentistanbul.al/
Outdated / incorrect informations? Suggest an Edit or Request for Update

Business Pictures:

 Dentistanbul  Dentistanbul  Dentistanbul  Dentistanbul  Dentistanbul  Dentistanbul  Dentistanbul  Dentistanbul  Dentistanbul  Dentistanbul

 

About The Business:

Health & Wellbeing

Description:

L. Sul Papri , Pallati 580/2 ,Përballë Postës Qëndrore ,Kati II-të ,
Elbasan , Albania

Comments:

Facebook Admin (10/03/2019 22:07)
Klinika Dentistanbul i ben dhurate gjithe gojen Zonjes Qerime duke i uruar asaj dhe gjithe grave gezuar 8 Marsin. Na ndiqni ne rrjetet sociale dhe na vizitoni per te marre sherbim dentar ne ambientet tona ne Qender te Tiranes dhe Elbasanit. Ju mirëpresim

Facebook Admin (25/02/2019 17:08)
Dentistanbul e gjeni ne qender te Tiranes, mu ne qender te Tiranes aty tek rrethi 😃 dhe mu ne qender te Elbasanit. Ju mirëpresim Rezervoni takimin tuaj ne Cel: 0672054476.

Facebook Admin (12/02/2019 00:51)
Po ti ende ske qene ne dentistanbul ?! Sherbime cilesore dhe garacina 5 vjet. Veçanërisht përkushtimi maksimal, mbi te gjitha nuk ndjen dhimbje e pa frike 😉😃 Rezervoni takimin tuaj ne dentistanbul Elbasan Cel : +355672054476 Zbukuron Buzeqeshjen Tuaj !

Facebook Admin (31/12/2018 17:47)
Stafi Dentistanbul ju Uron Gezuar Festat dhe Vitin e Ri 2019...!

Facebook Admin (26/12/2018 16:22)
Buzëqeshja e Lumtur

Facebook Admin (21/12/2018 15:22)
Buzëqesh Fort me Dentistanbul ! 😁

Facebook Admin (19/12/2018 17:57)
E Max

Facebook Admin (18/12/2018 15:40)
Dentistanbul vjen me cmime promocionale dhe me plot dhurata ne TEG , ju e moret dhuraten tuaj?! Ju mirëpresim !

Facebook Admin (15/12/2018 15:33)
Faseta

Facebook Admin (27/11/2018 00:18)
Femijet jane e ardhmja, jane buzëqeshja e jetes. Dentistanbul keshillon femijet dhe prinderit e tyre te kujdesen per shendetin oral te femijeve te tyre. Konsulta dhe egzaminime falas dhe cmime promocionle deri ne 50 % ulje per te gjithe rezervimet brenda 1 muaji. Ju mirëpresim!

Facebook Admin (24/11/2018 00:05)
Punim total metal qeramike. Sepse ne dentistanbul gjithcka mundet. Buzeqeshni bukur edhe ju. Dentistanbul, Zbukuron Buzeqeshjen Tuaj

Facebook Admin (20/11/2018 19:18)
Punime zirkoni. Per nje buzëqeshje vezulluese dhe dhemb perfekt vendi i duhur eshte Dentistanbul. Ju mirëpresim ! #smiley #teeth #teethimplants #zahnarzt #dental #dentalphotography #dentistanbul.po liklinika

Facebook Admin (14/11/2018 05:23)
happy Days👍

Facebook Admin (10/10/2018 14:22)
Pastrim Gurzash Ju mirëpresim ne Dentistanbul

Facebook Admin (09/10/2018 14:57)
Vendosja e procedures se Implantit

Facebook Admin (06/10/2018 13:37)
Zgjidhni ndryshimin,Zgjidhni Dentistanbul! Zbukuroni Buzëqeshjen Tuaj!

Facebook Admin (05/10/2018 20:23)
Dentistanbul kerkon te punesoje asistente dentare ose infiermiere ne filialin e Tiranes. Te interesuarit te dërgojnë Cv e tyre ne adresen email dentistanbul.poliklinika@gmail.com ose te kontaktojne ne numrat 0672054476, 067400098.

Facebook Admin (05/10/2018 14:32)
Kujdesuni per dhembet tuaj! Ja problemet qe sjellin dhembet e demtuar ne organizem.

Facebook Admin (02/10/2018 18:43)
Zbukuroni Buzëqeshje Tuaj Ne Dentistanbul

Facebook Admin (01/10/2018 16:51)
Zgjidhja eshte Dentistanbul Zbukuron Buzëqeshje Tuaj

Facebook Admin (21/09/2018 14:18)
Ushqimet per dhembe te forte dhe te shendetshem! 1.Djathi-Djathi ka përbërje të lartë në kalcium dhe fosfat. Ngrënia e djathit pas një vakti sjell në prodhimin e gjëndrave të pështymës. Kjo sjell dhe në uljen e aciditetit në gojë. 2. Çaj-Polifenoli dhe katekina në çaj parandalojnë kavitetin dhe mbron dhëmbët nga bakteret.3. Ujë-Pini sa më shumë ujë, që të mbani mishrat e dhëmbëve të hidratuar dhe të shëndetshëm. Pini ujë që përmbajnë vlera ushqyese të cilat mbrojnë dhe mbajn...ë dhëmbët të shëndetshëm. Ujë forcon dhëmbët dhe largon çdo baktere apo mikrob nga goja dhe mishrat e dhëmbëve shkruan Shëndeti. 4. Qumështi-Qumështi ka vlera të larta me kalcium. Kalcium forcon kockat dhe dhëmbët. Qumështi ka gjithashtu në përmbajtjen e tij dhe vlera ushqyese fosfati dhe vitaminë D të cilat rregullojnë smaltin e dhëmbëve. Qumështi sojë është një zëvendësim i pranueshëm për ata që nuk janë tolerant ndaj laktozës .5.Camçakëz pa sheqer Përtypja e çamçakëzit rrit në prodhimin e lartë të pështymës. 6. Arrat-Vlerat ushqyese, vitaminat dhe mineralet e gjetura në arra janë jetësore për të pasur një shëndet të mrekullueshëm oral. 7. Kosi-Kosi është i pasur më probiotik, proteinë dhe kalcium. Kosi mbron dhe mbështet dhëmbët nga dëmtimet dhe pllakat. 8. Portokalli-Portokalli ka përbërje acidi, por kur konsumohet në masën e duhur atëherë është shumë i mirë për shëndetin oral. Vitaminat dhe vlerat ushqyese të portokallit janë të mira në parandalimin e prishjeve të dhëmbëve. 9.-Çokollata e zezëKush do ta kishte menduar që çokollata mund të ndihmojë në shëndetin oral? Çokollata e zezë mund të ndihmojë në përmirësimin e shëndetit dental për shkak të përbërjes së taninit në kakao. Kjo ndihmon në heqjen e grumbullimit të pllakave, në rritjen e qarkullimit të gjakut, zvogëlimin e inflamacionit të mishrave të dhëmbëve dhe pakësimin e erozionit të dhëmbëve. Pas çdo vakti provoni të hani një copë çokollate të zezë pa sheqer për të ndihmuar në uljen e dëmtimit të dhëmbëve. 10.Molla-Molla ndihmon në prodhimin e pështymës, gjithashtu dhe në heqjen e grumbullimit të pllakave. Ngrënia e një molle pas çdo vakti ndihmon në pastrimin e gojës nga bakteret e padëshiruara.
See More

Facebook Admin (18/09/2018 19:03)
Këshilla që ju ndihmojnë të keni dhëmbë të shëndoshë: 1. Pastroni dhëmbët dy herë në ditë – Koha më e mirë për pastrimin e dhëmbëve është pas çdo ushqimi. Zgjedheni brushën më të vogël , në mënyr që t’i pastroni edhe zonat më delikate prapa dhëmbëve. 2. Përdorni pastën me fluor. Flouri ndihmon të keni dhëmbë më të fortë dhe e ruan smaltin nga prishja. 3. Pastroni në mënyrë rrethore. Pastrimi i dhëmbëve në mënyrë rrethore ndihmon që të largohen mbetjet e ushqimit që mbesin ndë...rmjet dhëmbëve. Pastrimi duhet të zgjasë 2 deri në 3 minuta. 4. Pastroni dhëmbët me pe në mënyrë të ngadalshme dhe të butë. 5. Reduktoni pijet energjike si dhe lëngjet e frutave , pasi që këto shkaktojnë kariesin. 6. Reduktoni ëmbëlisirat. Ëmbëlsirat janë shkaktarët kryesor të dëmtimit të dhëmbëve. 7. Mbroni dhëmbët. Përveç se duhet t’i pastroni me rregull duhet edhe t’i mbroni duke vendosur një masë mbrojtëse gjatë aktiviteteve sportive, pasi që gjatë aktivitetve ndodh thyerja e tyre. 8. Mos i përdorni dhëmbët për ndonjë gjë tjetër, përveç përtypjes së ushqimit. Shpesh njerëzit përdorin për të shqyer ndonjë qese apo thyer ndonjë gjë, siç janë arroret. 9. Vizitojeni dentistin në mënyre periodike. Vizita në kohë mund të parandalon rrezikun e dëmtimit të dhëmbëve.
See More

Facebook Admin (18/09/2018 01:25)
#zahnarzt #implantsurgery #implantdentistry #smiley #teethextraction #denti #dentists #dentistica #teether #teethtrainer #dent #anatomy #anatomy #dentistanbul#stomatology #stomatolog#whiteteeth #stomatology_clinic #implants #teethimplants #poliklinik #stomatologia #vidadedentista #mouth #teethcare #dental #teethtrainermurah#dentist #greysanatomy#zircon#emax#dentistanbul @dentistanbul.poliklinika

Facebook Admin (17/09/2018 18:06)
Stafi i Dentistanbul uron gjithe nxenesit suksese ne rrugëtimin e edukimit dhe diturise. Qofte nje vit i mbare shkollor.

رضوان فره جاي
Dentistanbul ne Tirane te pa pare staf dhe shërbim i mrekullueshme 👌

Shadi Ward
The worst customer service ever, 2 bridges fallen off

Oni Jahja
Number 1 in all albanian highly recommended.. very nice people and highly professional.

Muhammet Yıldız
very successful dental clinic

Mecit Kaya
Excellent cabinet dentaire et laboratoire plusieurs cabinets en albanie se qui rend votre séjour plus agréable je remercie toutes l'équipe de d'entistanbul en particulier monsieur Mohammet.Tesekurler Dentistanbul ekibi ozellikle Mohammet bey'e sonsuz tesekurler Saygilarla Mecit Kaya

Klajdi Hysko
Thjesht super.

Bes Mir
Staff eccellente dhe sherbim i mrekullushem. #Elbasan

Ardjan Haliti
I have always found the dentist a very unpleasant experience until I started coming here.The crowns have all now settled very well and eating without fear of pain is an absolute joy.I would just like to say a massive thank you to everyone. Whilst a visit to the dentist, particularly when it is to carry out the level of work that I had done, can never be described as a pleasant one the DentIstanbul from start to finish made it as good an experience as it could possibly be.I would also like to say that the clinic staff in particular Dr, Denisa and the receptionists were wonderful.A special thank you to Dr Muhammet and his wonderful team who were fabulous from day one explaining what was happening and making me feel totally at ease. I cannot speak highly enough of Dr Muhammet's professionalism and expertise and the treatment I received and the pride he takes in his work.It is fair to say that the work you have carried out is life changing, as it has given me a renewed level of confidence, to be able to smile with my mouth open is a joy indeed.Thanks again to you all.Ardjan Haliti

Alban Tila Haliti
Excellent, pain free, friendly care!Klinika dentare Istanbul në ELBASAN ësht në të vërtet e merkullushme, nga sherbimi që mu ofrua, mirësjellja dhe shërbimi ishte i klasit të parë, e'tej mase prefesional.
Copyright © 2016 - 2019
PlacesMap.net | About