PlacesMap.net

World Places Map Directory
Home - Albania - Shkodër - ELITE BODY FIT
Place Type : Gym, Recreation Center, Gym/Physical Fitness Center
Address : PALLATI I PERDEJVE KATI°2 SIPER DYQANIT TE TAPETEVE. PRAN RADIO SHKODRES., 4001 Shkodër, Albania
Coordinate : 42.06680995, 19.51070305
Phone : 0692445873
Parking : street
Rating : 4.70
Facebook : facebook.com/ ELITE-BODY-FIT-1443701259280839..
1.1K people like this.
Opening Hours :
Monday: 08:00 - 22:00
Tuesday: 08:00 - 22:00
Wednesday: 08:00 - 22:00
Thursday: 08:00 - 22:00
Friday: 08:00 - 22:00
Saturday: 08:00 - 22:00
Sunday: -
Outdated / incorrect informations? Suggest an Edit or Request for Update

Business Pictures:

 ELITE BODY FIT  ELITE BODY FIT  ELITE BODY FIT  ELITE BODY FIT  ELITE BODY FIT

 

About The Business:

Sherbimet qe ofrojme jane: Ems training, core synergy, sterv. force, aeroby, masazh fisio terapi, wellness. Per sportiste profesioniste dhe jo vetem...

Description:

CFARE ESHTE ELEKTROSTIMULIMI?(EMS)

Truri i njeriut perdor stimujt bioelektrik per te realizuar levizje. Ems ben te njejten nxitje te muskujve sikurse truri,por kete here nga jashte. Trupi njeriut nuk krijon varesi ndaj kesaj paisjeje sepse ne i nxisim muskujt nepermjet levizjes se vullnetshme....
Elektrostimulimi ka marre nje perdorim te gjere,ne qendrat e fitnesit,qendrat e bukurise,qendrat e reabilitimit dhe per sportistet. Efektet qe ka ems ne organizem jane te shumta,rrit forcen,shpejtesine,qendrueshmerine,kordinimin,elasticitetin,stimulimin e katabolizmit dhe forcimin e indit lidhes,tretjen e dhjamerave etj.

SA KOHE MUND TE PERDORET EMS?

Kohezgjatja e perdorimit te ems eshte pa limit,sepse muskujt qe te ruajne dhe permiresojne gjendjen e tyre duhet te trajnohen rregullisht.

PSE KJO METODE TRAINIMI ESHTE EFIKASE?

Efektet e kesaj lloj stervitjeje aktivizojne 90% te fibrave muskulore ne te njejten kohe dhe rrisin kordinimit nderqelizor si asnje forme tjeter stervitore. Kjo stervitje eshte 18 here me efikase se stervitja konvencionale. Eshte shume efikase sepse me vetem 20 minuta ne jave ju ndiheni shkleqyeshem vetem pas disa seancash........

Comments:

Facebook Admin (30/12/2018 14:24)
Kurrë më të vendosur se sot. Nesër në 12.00 para kryeministrisë

Facebook Admin (27/12/2018 18:27)
Studentët krijojnë një ekspozitë me meme para Kryeministrisë.

Facebook Admin (25/12/2018 19:56)
🙏

Facebook Admin (24/12/2018 21:29)
Kushdo i ftuar qe ka pak seder duhet ta bojkotoje kete #TURP
Më shumë ka sens një seminar i mbajtur në një bordello, me titull “Virgjëria dhe rëndësia e saj“, sesa një Galà për sportin e organizuar nga Bashkia Shkodër.
Ende se gjej ku e ka limitin pafytyresia e tyre.... Cfare diskutimesh hipokrite do te mbajne ne kete Galá qe e gjen Vllaznine e futbollit ne kategorine e pare (aty ku e deshi kjo firmetarja e fteses), dhe Vllaznine e basketbollit, me nje kembe ne humnere. Mos flasim pastaj per sportet e tjera te humbura pa nam e nishan.
Moj zonja kryetare e Bashkise Shkoder, per here te pare po te kerkoj me shpirt te me japesh nje pergjigje: Cfare ke ne vend te fytyres?
#sportistëBOJKOTOJENI
See More

Facebook Admin (22/12/2018 00:36)
Per te mos u humbur nga Kreshnik Osmani. 👏👏👏 Ju lutem shperndajeni sa me shum. Edi Rama ka rënë, është vetëm çëshje kohe (shume e shkurter). Shqiptarët bashke me studentet kane ne dore te shpetojne Shqiperine prej rotacionit dhe riciklimit te klikes se vjeter dhe kjo arrihet duke marre pjese masivisht ne protesta jo duke perbaltur protestat siç bejne tinezisht puthadoret dhe ushtaret e te vjetres. Edi, Lulzimi dhe Monika jane ne te njejtin front. As mos dyshoni e as mos e vin...i me diskutim kete. Edi i identifikon protestat me Lulin dhe Monen per te demoralizuar njerezit. Ndersa Luli dhe Mona i demoralizojne njerezit kur bejne si virgjeresha dhe u tregojne shqiptareve se po iku Rama do te vijme ne, ç’ka e vesh Ramen automatikisht me imunitet sepse shqiptaret do te thone: “Keq per keq, me mire e keqja qe është se e keqja qe do te vije”, sepse njerezit motivohen vetem per ta zevendesuar te keqen me te mire, jo te keqen me te keqe. Keshtu, treshja vijon pazaret treshe. Dy te medhenj PS- PD dhe nje “king maker” LSI ne kurrizin e sklleverve shqiptare. Perpiquni ta analizoni me qetesi dhe pa militantizem kete qe po shkruaj. Ata jane arsyeja e eksiztences se njeri-tjetrit, nuk e dorezojne njeri-tjetrin dhe nuk kane per te lejuar te linde nje fryme apo alternative e re dhe nese diçka lind do te tentojne ta shtypin dhe nese nuk munden do te perpiqen ta kontrollojne. I vetmi shpetim i Shqiperise prej atyre, te gjithë atyre, eshte pjesemarrje masive ne proteste qe te dale jashte kontrollit te tyre. Perndryshe, ky vend do te marre tatepjeten me te madhe te historise se tij qe nuk do te kete me fuqi askush ta ndale. Sot duhet bëre sepse neser është vone. |🇦🇱
See More

Facebook Admin (21/12/2018 05:51)
Genc Sejko ka një mesazh të rëndësishëm. Dëgjoje dhe nëse je dakord shpërndaje. Shënoje datën 28, ora 17:00 në kalendar. Protestojmë për Shqipërinë! Për veten! ... Për fëmijët! Për të ardhmen! Nën një flamur!
#Bashkohu
See More

Facebook Admin (20/12/2018 21:18)
Kaposhit po fillojne ti bien puplat🐔🥚👏

Facebook Admin (19/12/2018 23:25)
Kam bindjen se Shkodra mund te bajne akoma ma mire😉❤️🇦🇱💪

Facebook Admin (19/12/2018 18:47)
"Nëse nuk na plotësoni kërkesat do na detyroni t'ju çojmë te vendi me PS me PD e me LSI" Studenti i ditës Shpërndaje

Facebook Admin (27/10/2017 20:33)
Kush po e shkatërron Shkodrën?!

Facebook Admin (07/03/2017 15:54)
Gezuar 7-8 Marsin dy vlerat me te medha te shoqerise.... Me rastin e ketyre dy festave kemi vendosur te bejme dy oferta te vecanta. Abonimi 3-mujor per orarin e paradites (08-14) vetem 16 000 leke. Abonimi 3- mujor vetem 19 000 leke. Shenim: Ofertat jane te vlefshme deri me date 15.03.2017... Gezuar...
See More

Facebook Admin (19/02/2017 03:22)
Keto jane disa nga avantazhet e stervitjes me Miha bodytec teknologji ne qendren tone.
* Rrit masën muskulore💪 * Rrit elasticitetin muskulor * Modelon dhe tonifikon trupin... * Përmirëson qëndrimin e duhur trupor * Redukton peshën dhe yndyrnat trupore * Përmirëson shpejtësinë * Përmirëson forcën dhe rezistencën * Përmirëson performacën sportive * Eliminon dhimbjet e shpinës * Riaktivizon metabolizmin * Redukton celulitin * Masazhon * Përmirëson qarkullimin e gjakut * Rrit motivimin * Ul ngarkesën e stresit ditor * Ju kursen kohë
Zgjedhja ngel e juaja...
See More

Facebook Admin (14/02/2017 01:01)
Festo me ne javen e dashurise❤💓💕💖. Ne kete jave te shenuar te dashurise, perfitoni nje muaj dhurate ne abonimin 3-mujor me vetem 21 000 leke. Shenim:Oferta eshte e vlefshme per orarin e paradites, (08-14) e perfitoni deri me date 19.02.2017

Facebook Admin (14/02/2017 00:17)
Festo me ne javen e dashurise❤💓💕💖. Ne kete jave te shenuar te dashurise, perfitoni nje muaj dhurate ne abonimin 3-mujor me vetem 21 000 leke. Shenim:Oferta eshte e vlefshme per orarin e paradites, (08-14) e perfitoni deri me date 19.02.2017

Facebook Admin (24/01/2017 13:04)
Miremengjesi miq! Parandalimi eshte kura me è mire...

Facebook Admin (19/01/2017 02:24)
Kjo oferte permban 24 seanca stervitore pergjate nje periudhe 6-mujore. Shenim:kjo oferte eshte e vlefshme deri diten e diele me date 22.01.2017. Ne kujdesemi per ju.....

Facebook Admin (16/12/2016 23:55)
Mirembrema te dashur miq! Diten e neserme me date 17.12.2016 do te jete prezent ne qendren tone Elite Body Fit Chiropracticatori nga Kosova Xhelal Shatri. Mos hezitoni te telefononi per te caktuar orarin tuaj.

Facebook Admin (01/12/2016 23:46)
Daniela...

Facebook Admin (28/11/2016 15:56)
Festoni me ne ! Oferte Fantastike... Per te gjithe ata qe abonohen ne programin 3-mujor gjate ketyre dy diteve festive, perfitojne 6000 leke zbritje. Nga 27 000 ne 21 000 leke. Ne kujdesemi per ju.....

Facebook Admin (21/11/2016 04:18)
Chiropractic- Sherbimi me i ri ne Qendren tone. Cfare eshte Chiropractic? Chiropractic është një formë e mjekësisë alternative, merret me diagnostikimin dhe trajtimin e çrregullimeve mekanike të sistemit muskuloskeletal, sidomos të shtyllës kurrizore. Një çrregullim i tillë ndikon në shëndetin e përgjithshëm duke ndikuar drejte per se drejti ne Sistemit Nervor Qendror. Teknika kryesore e trajtimi chiropractic, përfshin terapine manuale, sidomos ne shtyllen kurrizore, manip...ulimet e nyjeve të tjera dhe indeve të buta. Fokusi kryesor ne kete terapi eshte terheqja chiropractike,nepermjet te ciles arrijme te dergojme ne vend deformimin e ardhur nga menyra e jeteses,ngritja e peshave, lindjet, deformimet sportive nga stervitja jo shkencore, etj. Kete sherbim tashme e gjeni prane qendres tone, aplikuesi i saj eshte mjeku i njour tashme ne Shqiperi dhe Kosove, Xhelal Shatri, i cili ka nje eksperience disavjecare ne kete fushe. Mos hezitoni te kontaktoni. Ne kujdesemi per ju....
See More

Facebook Admin (07/11/2016 18:46)
Miha Bodytec, nje prodhim 100% Gjerman ju ndihmon ne: 🔸Reduktimin ne menyre te konsiderueshme te mases dhjamore dhe permasat trupore. 🔸Tonifikimin dhe reduktimin e plote te celulitit. 🔸Reduktimin e dhimjeve te shpines dhe rritjen e qendrueshmerise,forces dhe rezistences se trupit. 🔸Rritjen e mases muskulare.... 🔸Forcimin e muskujve te legenit per rehabilitimin e paslindjes.etj
Trajnimi me Miha Bodytec realizohet me instruktor personal si per meshkuj ashtu edhe per femra nga mosha 16-80vjecare me programe dhe intensitet te ndryshem per cdo person. Rendimenti i kesaj stervitje eshte vertetuar shkencerisht, qe eshte shume here me i larte se stervitjet e zakoshme qe jemi mesuar te zhvillojme, pasi kjo lloj stervitje aktivizon 90% te fibrave muskulare, edhe ato muskuj qe stervitja normale nuk mund ti preke dhe per me teper ju kursen shume kohe, vetem 20min ne jave. Ju nuk duhet te shqetesoheni pasi kjo lloj stervitje nuk ka asnje efekt anesor.
See More

Isar Kastriot Qallija
NJE REVOLUCION NE FUSHEN E FITNESSIT, REZULTATE TE KENAQSHME, NE NJE KOHE TE SHKURTER, PER SPORTISTE PROFESIONISTE DH NJEREZ ME KOHE TE LIMITUAR NGA IMPENJIMET E TYRE...
Copyright © 2016 - 2019
PlacesMap.net | About