PlacesMap.net

World Places Map Directory
Home - Albania - Durrësit - Farmaci AILIS
Place Type : Health, Pharmacy, Pharmacy / Drugstore, Healthcare Administrator
Address : L.Partizan, 4-Rruget, Shijak, perballe komunes., Shijaku, Durrës, Albania
Coordinate : 41.34913, 19.56557
Phone : 0692168441
Rating : 5.00
Facebook : facebook.com/ farmaci.ailis/
288 people like this.
Website : farmaciailis2015.wix.com/ farmaci
Opening Hours :
Monday: 08:00 - 14:00
Tuesday: 08:00 - 14:00
Wednesday: 08:00 - 14:00
Thursday: 08:00 - 14:00
Friday: 08:00 - 14:00
Saturday: -
Sunday: 08:00 - 14:00
Outdated / incorrect informations? Suggest an Edit or Request for Update

Business Pictures:

 Farmaci AILIS  Farmaci AILIS  Farmaci AILIS

 

About The Business:

Pharmacy and Medical

Comments:

Facebook Admin (08/05/2017 16:22)
Ju ndihmon ne qendrimin drejt dhe ju ul dhimbjet e shpines. E gjeni ne 2 ngjyra. Te bardhe dhe te Zeze.

Facebook Admin (24/11/2016 02:48)
Fund Vjeshta dhe Dimri, zezoni perfekt per Omega 3 dhe Omega 3-6-9. Nje suplement i nevojshem per trupin e njeriut. I gjeni tek Farmaci "AILIS"

Facebook Admin (14/04/2016 19:43)
Pranvere nga Farmaci "AILIS"

Facebook Admin (27/12/2015 19:24)
Linja Chicco ne Farmaci "AILIS". ;)

Facebook Admin (25/12/2015 03:16)
Produkte origjinale te sjella nga italia me cmim shume te leverdishem.

Facebook Admin (26/11/2015 14:34)
DISA NGA ARSYET PSE DUHET ZGJIMI HERËT 1. Në mëngjes, gazi i ozonit (O3) gjendet në përqindjen më të lartë në atmosferë, më pas vjen duke u pakësuar gradualisht derisa humbet plotësisht me lindjen e diellit. Është zbuluar se gazi i ozonit - një nga izotopet e oksigjenit që gjendet në shtresat e larta të atmosferës për të mbrojtur tokën nga disa rreze të dëmshme- gjatë agimit zbret në shtresat e poshtme që rrethojnë tokën dhe ngrihet përsëri lartë kur lind dielli. Mjekët janë ...çuditur nga efektet shëruese të këtij gazi. Ai shëron shumë sëmundje psikike dhe fizike pa dhënë asnjë efekt anësor. Gazi i ozonit ndikon pozitivisht në sistemin nervor, ai gjallëron aktivitetin mendor dhe atë fizik, dukë e çuar në nivelin më të lartë. Është vërtetuar se injektimi i ozonit në trupin e njeriut mund t’i japë atij një gjallëri të jashtëzakonshme dhe një gëzim të madh. Për këtë arsye kush zgjohet herët në mëngjes dhe thith ajrin e pastër, përjeton një gjendje të veçantë dhe ndjen një kënaqësi që nuk arrin ta ndiejë në asnjë orë tjetër të ditës. 2. Kur dielli sapo ka lindur, rrezet e tij kanë afërsisht ngjyrë të kuqe. Dihet ndikimi i këtyre rrezeve në gjallërimin e aktivitetit fizik dhe atij mendor. Gjithashtu rrezet ultraviolete në këtë kohë janë me përqindjen më të lartë, këto rreze ndihmojnë në prodhimin e vitaminës D, e domosdoshme për zhvillimin e trupit. 3. Zgjimi herët ndërpret gjumin e gjatë. Është zbuluar se njerëzve që zakonisht flenë shumë iu shfaqen sëmundje të zemrës, e veçanërisht bllokimi i enëve të gjakut, gjjithashtu rritet mundësa e shfaqjes së sëmundjes së astmës. Gjumi s’është gjë tjetër veçse pushim total dhe nëse zgjat shumë ai shkakton ngrirjen e lëndëve dhjamore në arteriet e zemrës. 4. Është vërtetuar shkencërisht se përqindja më e madhe e kortizonit në gjak gjendet në mëngjes ku arrin nga 7 deri ne 22 mikrogram/100 ml plazmë, ndërsa përqindja më e vogël gjendet në darkë, ku arrin në më pak se 7 mikrogram/100 ml plazmë. Dihet se kortizoni është lënda që nxit veprimtaritë e trupit dhe rrit metabolizmin e tij. Ai shton përqindjen e sheqerit në gjak duke i dhënë trupit energjinë e nevojshme për aktivitetin e tij normal. Pra ata njerëz që zgjohen herët në mëngjes kanë shumë dobi, e nisin ditën e re me seriozitet dhe gjallëri, kryejnë punët e tyre në orët e para të ditës ku aftësitë e tyre mendore, shpirtërore dhe fizike janë në shkallën më të lartë.
See More

Facebook Admin (19/11/2015 01:14)
Inside Farmaci "AILIS"

Facebook Admin (17/11/2015 17:17)
Antibiotikët janë medikamente të cilët vrasin bakteret. Bakteret mund të shkaktojnë infeksione, si në fyt me streptokokë, infeksione të veshit, infeksione të traktit urinar dhe infeksione të sinus-eve (sinusit). Ka shumë lloje antibiotikësh. Secili prej tyre funksionon paksa ndryshe nga të tjerët dhe vepron kundër llojeve të ndryshme të baktereve. Mjeku juaj do të vendosë se cili antibiotik do të veprojë më mirë për infeksionin tuaj. A nuk kurojnë çdo gjë antibiotikët? Antibi...
Continue Reading

Facebook Admin (17/11/2015 15:48)
Nje nder detyrat paresore te nje punonjesi te shendetesise eshte te edukoje masen e gjere dhe jo vetem te jape barna !

Facebook Admin (09/11/2015 22:51)
10 shenja që fëmija juaj ka alergji dhe jo të ftohtë
Për shkak se simptomat e alergjive të hundës ngjajnë shumë me simptomat e të ftohtit, hundë që kullojnë , sy të përlotur, kollë, kongjestion i hundës, teshtitje…mund të jetë e vështirë për të të treguar dallimin. Ja disa shenja të alergjive
Çfarë quhet alergji?
... Alergjia është një reagim imun ndaj një substance në mjedis të quajtur alergjen.Kur një fëmijë me alergji bie në kontakt me një alergjen – ose duke prekur atë, ose frymëmarrë ngrënë apo injektuar , trupi gabimisht e sheh atë si një pushtues të rrezikshëm dhe çliron histamina dhe kimikate të tjera për ta luftuar.Këto kimikate irritojnë trupit dhe shkaktojnë simptoma të tilla si; kullim hundësh, teshtitje, kruajtje dhe kollitje. Simptomat mund të jenë të lehta ose më të rënda, me ndërprerje (sezonale, për shembull), apo në vazhdim për shkak të ekspozimit të vazhdueshëm ndaj alergjenit.
Në disa raste, një alergjen mund të shkaktojë një reaksion të rëndë, të quajtur shok anafilaktik. Kjo është një urgjencë mjekësore, duke qenë se simptomat – si frymëmarrje e vështirë dhe ënjtje –mund të jenë kërcënuese.
Cilët janë shembuj të alergjenëve?
Alergjenë të mundshëm përfshijnë ushqim, barna, insekte, pezmatim të kafshëve, merimanga, pluhur, myk dhe polen. Alergjenët mund të shkaktojnë simptoma të frymëmarrjes, si alergji nazale apo rinitit alergjik, simptomat e lëkurës si ekzemë, ose probleme të zorrëve nga alergjitë ushqimore, për shembull.
Të vegjlit nuk ka të ngjarë që të kenë ethe të sanës. Alergjitë sezonale ndaj gjërave të tilla si polen dhe bar zakonisht nuk e nxjerrin kokën e tyre të shëmtuar (dhe të mbushur) derisa fëmija është rreth 3 deri në 4 vjeç. Kjo për shkak se ekspozimi ndaj çdo lloji të polenit është për vetëm disa javë, çdo vit.
Simptomat e alergjisë
Bëjini vetes këto pyetje:
A ju duket sikur fëmija juaj ka gjithmonë të ftohtin? Ftohjet zakonisht mbarojnë në një javë deri në 10 ditë; alergjitë jo.
A është hunda e fëmijës suaj vazhdimisht e mbushur apo rrjedh?
A i kruan apo fshin vazhdimisht hundët apo teshtin?
A është mukoza që kullon nga hunda e të voglit e qartë dhe të hollë (ndryshe nga e verdhë apo e gjelbër dhe e trashë)?
A duket se teshtin shumë?
A janë sytë e fëmijës të fryrë, të kuqe, apo si të ujëzuar?
A duket lëkura nën sy të e errët, ngjyrë vjollcë ose blu?
A merr frymë me gojë?
A ka një kollë të vazhdueshme, të thatë?
A është e irrituar lëkura e saj ose e kuqe?
Në se i përgjigjeni me po njërës ose më shumë nga këto pyetje, ka shumë mundësi që fëmija juaj është alergjik ndaj diçkaje në mjedisin e tij. Fëmijët me alergji nazale janë gjithashtu më të prirur për infeksionet e veshit, astmë dhe infeksionet e sinuseve.
See More

Facebook Admin (09/11/2015 19:20)
http://farmaciailis2015.wix.com/farmaci#! blank/cjg9

Facebook Admin (07/11/2015 19:52)
Inside panorama

Facebook Admin (07/11/2015 00:04)
A E DINI SE ??? Shumica e bebeve e njohin zërin e nënës që kur ata lindin, por i duhen 14 ditë për të njohur zërin e babait të tyre.

Facebook Admin (04/11/2015 21:40)
http://farmaciailis2015.wix.com/farmaci

Facebook Admin (04/11/2015 14:23)
Rreziqet e taurinës që zakonisht gjendet në pijet energjike Fenomeni miliona dollarësh i pijeve energjike ka vëmendjen e shumë shkencëtarëve kudo që janë. Pijet energjike që sot ofrohen në treg e që shumica kur reklamohen mundohen t’ju bëjnë të mendoni se ju bëjnë me krah, ju bëjnë të fuqishëm si luan, e kështu me radhë, kanë diçka më shumë që duhet ditur... taurinë? Çka është Taurina? Taurina eshte formë e lirë e amino acidit që gjindet në ushqim dhe prodhohet në trupë nga c...
Continue Reading

Ornela Natso
PUNE TE MBAR MOTRA IME
Copyright © 2016 - 2019
PlacesMap.net | About