PlacesMap.net

World Places Map Directory
Home - Albania - Durrësit - Farmaci SAGEL
Place Type : Pharmacy, Pharmacy / Drugstore
Address : Lagja 18 Rruga Aleksander Goga, Perballe Urgjences, Durazzo, Durrës, Albania
Coordinate : 41.3258116222, 19.445554018
Phone :
Rating : -
Facebook : facebook.com/ farmacisagel/
420 people like this.
Outdated / incorrect informations? Suggest an Edit or Request for Update

Business Pictures:

 Farmaci SAGEL  Farmaci SAGEL  Farmaci SAGEL  Farmaci SAGEL

 

Comments:

Facebook Admin (25/09/2018 14:37)
World pharmacists day!!👩🏼‍🔬

Facebook Admin (14/04/2018 16:47)
“ Mbrojtës Dielli Për Fytyrë “ Nje krem inovativ, transparent dhe mbrojtes I fytyres me nje sjellje kozmetike unike I cili perhapet me nje te prekur. Kjo fale inovacionit revolucionar te teknologjise se dyte te lekures, formula e tij unike le nje ndjesi te bute ne lekure, ofron nje shkelqim per 6 ore, zbut aparancen e rrudhave. Eshte e qarte, ndertim jo vajor, nuk le shenja te bardha dhe ben nje makeup ekselent. Pengon shenjat e plakjes dhe mbron kundra dekolorimit I shkaktu...ar nga ekspozimi ne diell. •Ndjesi te bute •Shkelqim mban per 6 ore,perthith vajin •Zbusin aparencen e rrudhave •Nuk le shenja te bardha •Kundra ujit •Lejon lekuren te marri fryme •Ndertim jo vajor •I testuar dermatologjikisht I Pershtatshem : •Lekure te bardhe •Lekure te ndjeshme per te shkelqyer •Pengimin e fotoplakjes •Lekura me lytha, shenja •Mbrojtje kundra deskolorimit •Te gjitha moshat •Te gjitha tippet e lekures
Aplikoni rregullisht ne te gjitha zonat e ekspozuara 20-30 minuta para ekspozimit ne diell. Riperdoreni cdo dy ore dhe menjehere pas notit ose fshirjes me peshqire.
See More

Facebook Admin (28/12/2017 02:29)
Gezuar festat nga farmaci SAGEL!!🎉🎁🎄☃️🎅🏻

Facebook Admin (07/12/2017 15:27)
http://www.farmacist33.al/…/ndani-copet oni-barnat-eshte-rre…

Facebook Admin (06/05/2017 20:16)
http://www.farmacist33.al/…/shitje-rrit je-kontraceptiveve-e…

Facebook Admin (06/05/2017 20:15)
EllaOne kontraceptivi i urgjences.

Facebook Admin (29/12/2016 03:09)
Gezuar festat nga Farmaci SAGEL!!🎄🎄🎄🎄

Facebook Admin (01/10/2016 19:02)
NIZORALI

Facebook Admin (01/10/2016 18:07)
http://www.farmacist33.al/…/doza-larta- omega-reduktojne-rim…

Facebook Admin (30/10/2015 04:53)
http://frasideilibri.com/riconoscere-dolo re-riferito-9-tip…/

Facebook Admin (24/12/2014 23:59)
Farmaci SAGEL ju uron GEZUAR FESTAT!!!

Facebook Admin (29/11/2014 16:49)
Pasojat Negative te mbidozave te acidit folik ne shtatezani
Rezultatet e një studimi spanjoll të aplikuar në disa qendra kërkimesh dhe të publikuara në revistën "JAMA Pediatrics", kanë treguar se marrja e dozave të larta të acidit folik gjatë shtatzënisë mund të ketë pasoja negative në zhvillimin e aftësive psikomotore të fëmijës në vitin e parë pas lindjes. Marrja e 400 mcg (0.4 mg) në ditë e acidit folik gjatë shtatzënisë dhe në periudhën para ngjizjes në fakt është shumë ...e rekomanduar në shumë vende - siç specifikohet në skedat shkencore të vëna në dispozicion në faqen online të AIFA-s për të parandaluar/reduktuar keqformimet e fetusit, në veçanti defektet e kordonit nervor. Acidi folik luan një rol thelbësor në sintezën e ADN-së dhe në proceset e ndryshme metabolike, prandaj marrja e mjaftueshme e kësaj vitamine është tejet e rëndësishme, veçanërisht gjatë tremujorit të parë të shtatzënisë, kur ndodh organogjeneza dhe ka një veprimtari të lartë të ndarjes qelizore. Megjithatë, studimi konfirmoi se fëmijët në moshë 1-vjeçare, të lindur nga nëna që gjatë shtatzënisë kishin marrë doza më të larta të acidit folik se ato të rekomanduara (mbi 1000 mcg /ditë dhe në disa raste deri në 5000 mcg /ditë) kishin rezultate më të ulëta në shkallën psikomotore (referenca ishin Shkallët Bayley të zhvillimit infantil) në krahasim me fëmijët e lindur nga nëna që kishin marrë rregullisht 400 mcg acid folik në ditë. Është hera e parë - komentojnë studiuesit - që dalin në dritë efekte e dëmshme të acidit folik gjatë shtatzënisë si pasojë e shtimit të dozave në sasi të mëdha të tij. Studime të mëtejshme afatgjata do të kryhen për të konfirmuar këto rezultate./AIFA marre nga Farmacist 33.
See More
Copyright © 2016 - 2019
PlacesMap.net | About