PlacesMap.net

World Places Map Directory
Home - Albania - Durrësit - HAPPY Travel
Place Type : Travel Agency
Address : L:4 RR: SKENDERBEJ Dures, Durrës, Albania
Coordinate : 41.31783937, 19.453714365
Phone : 0694027322
Rating : 4.80
Facebook : facebook.com/ HAPPY-Travel-1511240725819823
350 people like this.
Opening Hours :
Monday: 08:30 - 21:00
Tuesday: 08:30 - 21:00
Wednesday: 08:30 - 21:00
Thursday: 08:30 - 21:00
Friday: 08:30 - 21:00
Saturday: 08:30 - 21:00
Sunday: 08:30 - 21:00
Like this? Embed to your site
Outdated / incorrect informations? Suggest an Edit or Request for Update
 HAPPY Travel  HAPPY Travel  HAPPY Travel  HAPPY Travel  HAPPY Travel  HAPPY Travel  HAPPY Travel

About The Business:

**** This Albanian travel organization is specialized in giving you the cheapest and the best air fares and vacation packages worldwide.

Description:

**** This Albanian travel organization is specialized in giving you the cheapest and the best air fares and vacation packages worldwide.

Founded in 2009, this travel agency will offer you unique travel experiences looking for new products.

Its dynamic and passionate travel employees will find the solution for your needs.******

Our Agency welcomes you from Monday to Sunday 08:00 a.m. to 10:00 p.m.
We can also fix an appointment at your convenience for customised trips.

You are welcome...!!!

Comments:

Facebook Admin (14/02/2017 00:39)
VAZHDOJNE AKOMA OFERTAT PER UDHETIMET ME TRAGET....
47€ PERSONI ME DHOME (ME SHERBIME) 31€ PONTE 70€ MAKINA
... JENI TE MIREPRITUR....!!!!
See More

Facebook Admin (30/11/2016 18:17)
Tirane - Bologna Me Avion me Cante dore deri ne 10 kg duke Filluar nga 59 €

Facebook Admin (30/11/2016 18:10)
Durres - Bari Udhetimi me Traget vetem per 35 € Udhetoni lire me ne !

Facebook Admin (03/04/2016 16:33)
TIRANA VENEZIA 09/04/2016 126€ BAG DORE 8 KG BAG STIVE 23KG... *** ALITALIA ***
See More

Facebook Admin (03/04/2016 16:29)
TIRANA ROMA 07/04/2016 135€ BAG DORE 8 KG BAG STIVE 23KG.... ALITALIA
See More

Facebook Admin (03/04/2016 16:25)
TIRANA BOLOGNA 10/04/2016 117€ BAG DORE 8 KG BAG STIVE 23KG... TE PERFSHIRA NE CMIM *** ALITALIA***
See More

Facebook Admin (30/01/2016 23:50)
Selanik, Vizite dhe Shopping, Hotel 5*, 12 Shkurt, 3 ditë, €89 Hoteli Holiday Inn 5 *
Dita e Parë: Nisja ne ora 05.00 nga Tirana, prane “Korpusit”, sheshi “Nene Tereza”. Vazhedon udhëtimi me autobuz nëpërmjet Kapshticës për në Selanik. Pushime gjate rruges. Mberritja në Selanik. Akomodimi ne hotel Holiday Inn 5* ne qender te qytetit.
... Dita e Dytë: Mengjesi ne hotel. Fillojne vizitat e atraksioneve kryesore te Selanikut: Sheshi Aristotel, Kulla e Bardhë, zona Tsimiski dhe monumente të tjera historike të qytetit. Pasditja per Shopping.
Dita e Tretë: Mengjesi ne Hotel. Nisja për në Shqipëri. Gjatë rrugës ndalesa të shkurtra. Mbrritja në Trane.
Ne cmim perfshihet: 1. Udhëtimi vajtje-ardhje me autobus komod 2. Shetitjet me autobus sipas programit 3. Akomodim në hotel Holiday Inn 5yje ne qender te qytetit për 2 netë qëndrimi. 4. Mëngjeset për të gjitha ditët e qendrimit 5. Guide profesionale
Ne cmim nuk perfshihet: 1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program. Rezervimet mbyllen me date 1 Shkurt, ose me pare nese zihen vendet. Per rezervim, mund te paguani 30% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 5 dite para nisjes. Cmime favorizuese per grupe mbi 10 persona !!! Pagesa e bere eshte e pakthyeshme. Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj. Per Rezervime Kontaktoni Happy Travel ,Durres Tel. +35552223722 cel : 00355694027322 Email: happy_travel@hotmail.it Mesazh ne Facebook: HAPPY Travel
See More

Facebook Admin (30/01/2016 23:42)
Podgorice-Budva-Kotorr, 13 Shkurt, 2 ditë, €50
Dita e Parë: Ora 08.00 nisja nga Tirana për në Podgorice. Pushim kafeje dhe vizite ne ujvaren e Niagares. Ndalese per ne qendren tregtare “Delta City” ne Podgorice. Vizite ne Tivar. Mberritja ne Budva. Sistemimi ne hotel. Mbremja e lire. Darkë dhe fjetje në Hotel.
Dita e Dytë: Ora 07.00 – 08.00 mengjesi. Pas mengjesit vazhdojme vizitën me autobus dhe shoqëruesin tonë në Kotorr, Budva dhe Shën Stefan, ku do të vizitohen monumentet... më tërheqëse. Nisja me autobus për në Tiranë. Fundi i sherbimit tone.
Në pagesë përfshihet: 1. Transporti vajtje-arrdhje dhe vizitat 2. Akomodim në hotelin ne foto, me 3 yje per 1 nate qëndrimi ne qender te Budves. 3. Mëngjesi dhe Darka për të gjitha netët e qëndrimit. 4. Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit. Në pagesë nuk perfshihet: 1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program. . . Femijet: 0-2 vjec eshte falas 2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 20 euro zbritje mbi 12 vjec paguan si i rritur nese nuk i ka mbush 18 vjec, dhe udheton me njerin, ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar. . *personi “tek”, ne dhome 2-she, paguan 65 euro. *zbritja per transport individual – 10 euro. Per Rezervime Kontaktoni Happy Travel ,Durres Tel. +35552223722 cel : 00355694027322 Email: happy_travel@hotmail.it Mesazh ne Facebook: HAPPY Travel
See More

Facebook Admin (30/01/2016 23:37)
Sarajeve – Mostar – Medjugorje, 12 Shkurt, 3 dite, €99 Dita e I
Ora 05.00 Nisja nga Tirana. Kryerja e procedurave kufitare. Vizite e shkurter dhe pushim kafeje ku mund te konsumohet nje mengjes i lehte ne Nikshiq. Pas ketij pushimi do behet nisja per ne Sarajeve. Mberritja ne Sarajeve dhe akomodimi ne hotel. Kohe e lire per te shfrytezuar facilitetet e hotelit pishina olimpike e mbyllur banja turke xhakuzi etj. Darka.
...Continue Reading

Facebook Admin (30/01/2016 23:33)
Beograd, 12 Shkurt, 3 dite, €99 me mengjes e darke
Dita e pare. Ora 05.00, nisja nga Tirana me autobus drejt pikes kufitare te Hani I Hotit. Pas kryrjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Podgorices e me pas te pikes kufitare Bjelopolje qe lidh Malin e Zi me Serbine,pas hyrjes ne Serbi i drejtohemi qytetit te pare te Serbise, qyteti I Zllatiborit ose “Qyteti I Arte” dhe vazhdojme rrugen per ne qendren administrative te Serbise Beograd,mbasdite arrijme ne kryeqen...dren Sllave, akomodohemi dhe shetitje e lire.
Dita e dyte. Pas mengjesit fillojme vizitat ne katadralen e madhe te Sv.Saves, kalojme ne rrugen e famshme Skaderlie dhe drejtohemi ne sheshin kryesor te qytetit.Pas kesaj do te drejtohemi ne Kalane e madhe Kalemegdan, Beogradin e ri si dhe uren e re Ada mbi lumin Danub, Rrugen e Shkodraneve,si dhe pallatin e Presidentit apo dhe ate te Parlamentit si dhe ndertesa te tjera muzeale.Pas kryerjes se vizitave do te drejtohemi ne qendren tregtare USCE ku do te kemi mundesi te organizojme shoping per rreth 2 ore. Ne varesi te deshires se grupit dhe me pagese ekstra mund te organizohet nje udhetim ne lumin SAVA dhe DANUB.
Dita e trete. Mengjesi dhe pastaj marrim rrugen e kthimit per ne Atdhe, duke bere pushime te shkurtera kafeje.
Ne cmim jane te perfshira: 1.Udhetimi me autobus komod vajtje – arrdhje dhe shetitjet. 2.Akomodimi ne hotel 3* me mengjes dhe darke. 3.Shoqerimi me guide ne gjuhen shqipe
Ne cmim nuk jane te perfshira:
1.Drekat ne te gjitha ditet 2.Hyrjet ne muzeume, shetitjet me anije dhe gjithcka që nuk është përmendur në këtë program. 3.Darka festive me muzike.
. . Femijet: 0-2 vjec eshte falas 2-12 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 20 euro zbritje mbi 12 vjec paguan si i rritur nese nuk i ka mbush 18 vjec, dhe udheton me njerin, ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar. . *personi “tek”, ne dhome 2-she, paguan 149 euro. *zbritja per transport individual – 20 euro .
Rezervimet mbyllen me date 1 Shkurt, ose me pare nese zihen vendet. Per rezervim, mund te paguani 30% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 5 dite para nisjes. Cmime favorizuese per grupe mbi 10 persona !!! Pagesa e bere eshte e pakthyeshme. Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj. Per Rezervime Kontaktoni Happy Travel ,Durres Tel. +35552223722 cel : 00355694027322 Email: happy_travel@hotmail.it Mesazh ne Facebook: HAPPY Travel.
See More

Facebook Admin (30/01/2016 23:24)
UDHETIM 2 DITOR NE KOLASHIN (NISJA ME DATE 13 SHKURT )Dita I. Ora 07.00 nisja nga Tirana per ne Podgorice. Ndalese tek ujvara Niagara ne Podgorice. Vizite e qytetit. Ndalese ne qendren e famshme tregtare Delta City. Akomodimi ne hotel ne Podgorice. Darka.
Dita II. Ora 07-00 – 08-00 mengjesi. Pas mengjesit nisemi per ne Kolashin. Kohe per te bere ski deri ne ora 15.30 . Nisja per Tirane. Fundi i sherbimit tone.
... Cmimi 40 Euro/Person. Perfshihet: – Transporti vajtje-ardhje – Akomodimi ne hotel per 1 nate qendrimi – Mengjesi
Cmimet e udhetimeve per femijet: 0-2 vjec falas mbi 2 vjec pagese e plote
SHENIM: Ju sugjerojme qe te merrni instruktor skish te pakten 1 ore. Vetem ne kete menyre mund te mesoni sportin e bukur te skive dhe te shijoni ashtu sic duhet pistat :)
Rezervimet mbyllen me date 1 Shkurt, ose me pare nese zihen vendet. Per rezervim, mund te paguani 30% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 5 dite para nisjes. Cmime favorizuese per grupe mbi 10 persona !!! Rezervimet nuk anullohen nese nuk ka bore ne keto data, dhe agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet e motit. Pagesa e bere eshte e pakthyeshme. Agjensia nuk mbane pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj. Per Rezervime Kontaktoni Happy Travel ,Durres Tel. +35552223722 cel : 00355694027322 Email: happy_travel@hotmail.it Mesazh ne Facebook: HAPPY Travel.
See More

Facebook Admin (30/01/2016 23:20)
Udhetim 1 ditor ne Kolashin: (NISJA ME DATE 14 SHKURT ) 15 €
Nisja te dielen ora 5:00 ne mengjes. Vazhdojme udhetimin drejt Kolashines. Mberritja te pista e skive. Kohe e lire per ski deri ne ora 15:30. Gjate kthimit, ndalese ne qendren tregetare Delta City ne Podgorice. Kthimi ne Tirane ne mbremje.
... Perfshihet: – Transporti vajtje – ardhje, Tirane- Kolashin – Tirane
SHENIM: Ju sugjerojme qe te merrni instruktor skish te pakten 1 ore. Vetem ne kete menyre mund te mesoni sportin e bukur te skive dhe te shijoni ashtu sic duhet pistat :)
Per Rezervime Kontaktoni Happy Travel ,Durres Tel. +35552223722 cel : 00355694027322 Email: happy_travel@hotmail.it Mesazh ne Facebook: HAPPY Travel.
See More

Facebook Admin (30/01/2016 23:17)
Udhetim 1 ditor ne Mavrove: (NISJA ME DATE 14 SHKURT) 15 €
Nisja te dielen ora 5:00 ne mengjes. Vazhdojme udhetimin drejt Mavroves. Mberritja te pista e skive. Kohe e lire per ski deri ne oran 15:30. Ne kthim, ndalese e shkurte ne Struge. Kthimi ne Tirane ne mbremje.
... Perfshihet: – Transporti vajtje – ardhje, Tirane- Mavrove – Tirane
SHENIM: Ju sugjerojme qe te merrni instruktor skish te pakten 1 ore. Vetem ne kete menyre mund te mesoni sportin e bukur te skive dhe te shijoni ashtu sic duhet pistat :)
Per Rezervime Kontaktoni Happy Travel ,Durres Tel. +35552223722 cel : 00355694027322 Email: happy_travel@hotmail.it Mesazh ne Facebook: HAPPY Travel.
See More
Copyright © 2016 - 2019
PlacesMap.net | About