PlacesMap.net

World Places Map Directory
Home - Albania - Shkodër - K.F Vllaznia Shkoder
Place Type : Sport, Sports Team
Address : Rruga Djepaxhijej, 4001 Shkodër, Albania
Coordinate : 42.0694775548, 19.5055603981
Phone :
Rating : -
Facebook : facebook.com/ KF.Vllaznia.Shkoder1919
30K people like this.
Website : www.vllaznia.al
K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder K.F Vllaznia Shkoder
Like this? Embed to your site
Outdated / incorrect informations? Suggest an Edit or Request for Update

About The Business:

Vllaznia – Djepi Futbollit Shqiptar!

Keep Calm And Love Vllaznia!

Description:

Vllaznia – Djepi Futbollit Shqiptar!

Keep Calm And Love Vllaznia!

Comments:

Facebook Admin (16/02/2019 21:52)
Mbyllet ndeshja
FT Vora 1-6 Vllaznia
⚽️ Kruja, Krymi, Hajdari, Junior, Ikenna (2)
... Ndeshja e fundit e fazes se dyte do jete ndaj Ilirise ne Reshit Rusi.
See More

Facebook Admin (16/02/2019 21:21)
Shenon Silvio Rodriguês!
Vora 0-4 Vllaznia

Facebook Admin (16/02/2019 21:05)
Shenon edhe Arsen Hajdari!
Vora 0-3 Vllaznia

Facebook Admin (16/02/2019 20:46)
Mbyllet pjesa pare
Vora 0-2 Vllaznia
Shenues: Kruja, Krymi

Facebook Admin (16/02/2019 20:45)
GOOL! Ardit Krymi!
Vora 0-2 Vllaznia

Facebook Admin (16/02/2019 20:06)
GOOL! Arsid Kruja!
Vora 0-1 Vllaznia

Facebook Admin (16/02/2019 20:01)
Ka nisur ndeshja ne Peze
Formacioni i Vllaznise
Sherri, Gurishta, Zeqaj, Ignat, Gocaj, Krymi, Tafili, Bilali, Hajdari, Kruja, Junior!
... Ndeshja transmetohet live ne RTSH Sport!
See More

Facebook Admin (16/02/2019 16:48)
Vora - Vllaznia
Sot 14:00 / Live ne RTSH Sport!
#100vite #ForcaVllaznia

Facebook Admin (16/02/2019 15:57)
Gëzuar 100 vjetorin Vllazni!
Sot të gjithë shkodranët, por edhe më gjerë krenohen. Shoqnia “Vllaznia” feston 100 vjetorin e krijimit të saj. 75 themeluesit e saj ndoshta në atë moment nuk e kuptonin rëndësinë e asaj çfarë krijuan, por në këto 100 vite ky emër është bërë një faktor shumë i rëndësishëm i shkodranëve dhe jo vetëm i sportdashësve por i gjithë banorëve të këtij qyteti.
Të gjithë krenohen me këtë emër, paçka se ky 100 vjetor e gjen sportin më popullor në momente të... vështira, e po ashtu edhe basketbollin por me shpresë se gjërat do ndryshojnë. Por gjithsesi boksi është gjithmonë aty kampion, atletika po ashtu, çiklizmi, xhudoja e gjimnastika janë në rrugën e duhur të sukseseve e po ashtu edhe volejbolli.
Shkodra nuk mundet dot të qëndrojë pa e thënë fjalën e saj ashtu si duhet në sportin shqiptar, sepse i takon. Si më “e moçmja” në këtë vend, fjala e saj duhet dëgjuar.
Shpeshherë kanë thënë se pa Vllazni, nuk ka kombëtare, nuk ka kampionat dhe ky është realiteti i asaj çfarë ka prodhuar ky emër në vite. Ky qytet ka nxjerrë shumë emra të mëdhenj, shumë kampionë e rekordmenë.
Do të vazhdojë të nxjerrë sepse “e ka në gjak” sportin. Prandaj dhe sot është koha të festojmë. Të gëzohemi të gjithë për 100 vjetorin e klubit të parë në Shqipëri. Shkodranëve nuk u mbetet gjë tjetër veçse të thonë: PERJETE ME TY VLLAZNI!
#Gezuar #100vite #ForcaVllaznia 1️⃣9️⃣1️⃣9️⃣ 🔴🔵
See More

Facebook Admin (15/02/2019 00:23)
FK Vora - KF Vllaznia
Te Shtunen ora 14:00
#ForcaVllaznia

Facebook Admin (13/02/2019 02:46)
Ju jam mirenjohes gjithe jeten sepse kam kaluar nje pjese te jetes time ne Shkoder jam ndi si ne shtepin time.
Po te kisha mundesi te luaja prap do isha ne Shkoder perher me Vllaznine.
Njeherit ju uroj 100 vjetorin Vllaznise eshte nje emer i madh qe kam pas fatin te jem pjese e ekipit me te madh Shqiptar!
... Falenderoj gjithe tifozave e Shkodres per respektin qe keni ndaj meje cdo here!
Ilir Nallbani 🔴🔵
See More

Facebook Admin (12/02/2019 15:07)
Gezuar ditelindjen Dritan Smajli 💯🎈🔴🔵

Facebook Admin (10/02/2019 21:53)
Mbyllet ndeshja ne Reshit Rusi
Vllaznia 3-0 Shenkolli
Shenues: Gocaj, Junior dhe Malota
... Ndeshja e radhes, Vora - Vllaznia
See More

Facebook Admin (10/02/2019 21:25)
Renato Malota shenon golin e trete!
Vllaznia 3-0 Shenkolli

Facebook Admin (10/02/2019 21:06)
Junior shenon golin e dyte!
Vllaznia 2-0 Shenkolli

Facebook Admin (10/02/2019 20:48)
Mbyllet pjesa pare
Vllaznia 1-0 Shenkolli
Shenues: Olsi Gocaj

Facebook Admin (10/02/2019 20:24)
Shenon Gocaj!
Vllaznia 1-0 Shenkolli

Facebook Admin (10/02/2019 20:06)
Ka nisur super ndeshja ne Reshit Rusi
Vllaznia - Shenkolli
Shpresojme ne nje fitore! 😃

Facebook Admin (22/08/2018 20:22)
Engin Firat : Nese na bejne presion sic flitet ketu une marr valixhet dhe ju them mirupafshim.

Facebook Admin (22/08/2018 20:05)
SKANDAL: Ja si u prezantu drejtori i ri sportiv 🤦‍♂️
Se kap dhjetori ne Shkoder!

Facebook Admin (22/08/2018 20:00)
Prezantohet drejtori sportiv i Vllaznisë: Kjo skuadër nuk ka brumin për të qenë kampione as në Kategorinë e Parë!
Kjo skuadër momentalisht nuk e ka brumin për të qenë kampione, do të punojmë për të forcuar skuadrën. Kemi një trajner me eksperiencë, por do jetë e vështirë. E kemi filluar punën me vonesë dhe nuk është e lehtë as për trajnerin e as për mua e Licin të gjejmë lojtarët e duhur. Duhet të ndryshojmë dhe mentalitetin e lojtarëve, duhet t’i ngulisim në kokë se do të jenë kampionë të kësaj kategorie!

Facebook Admin (20/08/2018 18:56)
Kalendari Kategoria I 2018/19

Facebook Admin (20/08/2018 13:53)
Sot ora 11:00 do hidhet shorti per kalendarin e Kategorise Pare 2018/19

Facebook Admin (17/08/2018 14:42)
Sot pritet te mberrije drejtori i ri i klubit Engin Firat ku do beje dhe prezantimin para ekipit.

Facebook Admin (16/08/2018 22:21)
U miratua edhe struktura e Kampionatit Kombëtar Kategoria e Parë, në ndarjen e skuadrave në dy grupe A dhe B, si më poshtë:
Grupi A/ Vllaznia, Iliria, Erzeni, Besëlidhja, Dinamo, Korabi, Burreli, Shënkolli, Vora, Veleçiku
Grupi B/ Lushnja, Bylis, Apolonia, Tomori, Pogradeci, Besa, Egnatia, Turbina, Elbasani, KF Oriku
... Shorti i Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Parë do të hidhet në FSHF, ditën e hënë datë 20 gusht, ora 11.00)
See More

Facebook Admin (13/08/2018 23:48)
Vllaznia del ne stervitjen e pare per kete sezon ne kategorine e pare. Prezantimi zyrtar i Hasan Likes me lojtaret!

Facebook Admin (13/08/2018 20:15)
Sot ekipi fillon pergatitjen per sezonin e ri 2018/19 Kategoria Pare.
Lojtaret nen kontrate do zhvillojne seancen e pare stervitore ne oren 17:45 ne fushen sportive Shtoj.

Facebook Admin (13/08/2018 02:38)
Urojme qe te na rikthehen keto emocione si dikur profesor Lika me punen tende te paster!
Mire se u ktheve!

Facebook Admin (12/08/2018 15:15)
Zyrtare: Hasan Lika trajner ri i Vllaznise!
Drejtor sportiv, Engin Firat!

Facebook Admin (08/08/2018 18:00)
Ngjitja në Superiore, Vllazninë e pret “ferri”
Kuqeblutë gjejnë rivalë të vështirë për t’u ngjitur në Superiore. Besa, Besëlidhja dhe Dinamo do të bëjnë të pamundurën për të frenuar rikthimin e Vllaznisë në elitën e futbollit shqiptar.
Një tjetër faktor që e komplikon situatën për Vllazninë është organizimi i skuadrës. Kuqeblutë ende nuk kanë gjetur trajner dhe drejtor sportiv, për më tepër që rrezikon të humbasë sërish lojtarë. Jo vetëm në fushë, por dhe jashtë saj klubi ka probleme të mëdha në lidhje me shlyerjen e borxheve të prapambetura si dhe për zgjidhjen e pronësisë. Prandaj rikthimi në Superligë nuk duhet të konsiderohet “një ëndërr”, por duhet të merret seriozisht. newsp.al

Facebook Admin (08/08/2018 16:31)
Dhjetë ekipet të cilat do jenë pjesë e Grupit A
1. Vllaznia 2. Egnatia 3. Erzeni... 4. Beselidhja 5. Dinamo 6. Korabi 7. Burreli 8. Iliria 9. Veleçiku 10. Besa
🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ ‍♂️🤦‍♂️
See More

Facebook Admin (02/08/2018 01:23)
1 Gusht 2018, Vllaznia ende ne ajer.
Emri i madh i Vllaznise po shkrihet dita dites me kete Bashki amatore. Nderkohe qe gjithe ekipet po bejne pergatitje dhe merkato, Vllaznia akoma s’ka tranjer dhe nuk dihet kush lojtare do e perfaqesoje kete Vllazni te vdekur.
Nje Bashki skandaloze qe kerkon titullin ne kategorine e pare por qe nuk ka force ke te zgjedhi tranjer, ku persona te njohur ne Shkoder “te fortit e Shkodres” po ndikojne ne perzgjedhjen e drejtorit sportiv dhe tran...jerit, qe te vjelin lek nga ato.
Tani kuptojeni vet ne dore te kujt ka rene ky emer i madh, dhe imagjinoni c’do ndodh kur tranjeri do jete i komanduar nga jashte kush te luaj e kush jo.
See More

Facebook Admin (27/07/2018 23:51)
Sinani: Une i falenderoj te gjithe ata qe kane permendur emrin tim si kandidat per postin e drejtorit sportiv te Vllaznise, por per shkak te angazhimeve dhe disa detyrimeve te tjera qe kam, e kam te pamundur ta ushtroj kete detyre!
E verteta eshte qe Sinani nuk deshiron te behet pjese e kesaj Bashkie qe shkaterroi Vllaznin, pasi te punoje per Vllaznin do e pranonte me qef, por ne kushte te tilla nuk e pranon qe emri tij te shkruhet ne turpin qe ka mbuluar Vllaznin, ne 100 vjetorin e krijimit!

Facebook Admin (27/07/2018 16:08)
Plani i ri
Sinani te Vllaznia si drejtor teknik!
( Panorama Sport )

Facebook Admin (27/07/2018 02:38)
Vllaznia me djem “burra” 😌

Facebook Admin (25/07/2018 18:41)
KF Vllaznia - Faqja Zyrtare 🤔

Facebook Admin (25/07/2018 17:21)
Të qash apo të qeshësh me lot, Vllaznia hap aplikimet për trajner dhe drejtor sportiv!
Të qash apo të qeshësh me lot, kjo është çështja! Nëse Shekspiri do të ishte gjallë do të harronte dilemën e tij hamletiane dhe do të ishte marrë me klubin e Vllaznisë. Skuadra kuqeblu bëri një nga njoftimet më të turpshme të historisë së futbollist shqiptar dhe të padëgjuar më parë.
Vllaznia do të punësojë drejtorin sportiv dhe trajnerin nga aplikimet e hapura. Para pak çastesh klubi kuqe...blu hapi audicionet për rolin e Drejtorit dhe Trajnerit të ekipit. Në fakt, kjo është një mundësi e mirë për të gjithë të papunët që duan të kenë mundësi të drejtojnë Vllazninë. Administratori Suad Lici e nisi me këmbën e mbarë. Bravo zotni, për këto reforma kishte nevojë klubi kuqeblu! Në Shkodër duhet të ta dinë se trajneri përzgjidhet nga bordi i klubit, po ashtu dhe drejtori sportiv. Nuk mund të jetë trajneri që kërkon vetë punë.
http://sportekspres.com/te-qash-apo-te-qe shesh-me-lot-vlla…/
See More

Other Places:

1. Kalceto Koplik
malesi e madhe, 123456 Kopliku, Shkodër, Albania
Coordinate: 42.213841465, 19.434943156
Phone: +355673800030

2. Shkodra Jeton
Perash, 4001 Shkodër, Albania
Coordinate: 42.06787, 19.51251

3. Kalceta Velipoje
qarret, 1221 Velipoja, Shkodër, Albania
Coordinate: 41.8817967526, 19.4032504562
Phone: 069 69 59 69 2

4. Drini River - Koman
Koman, Shkodër, Albania
Coordinate: 42.0954, 19.81491
Phone: 0692279235

5. Vllaznia Asht Dashni
4001 Shkodër, Albania
Coordinate: 42.0628699, 19.51533
(www.fkvllaznia.net)

6. Luani-A Pishina
Shkodër, Albania
Coordinate: 41.9933279967, 19.5313903517

7. Rrobaqepesi Iliri & Ledi
RR.Çinari Hoxhë Dheut Përballë Shkollës Ismail Qemali, Shkodër, Albania
Coordinate: 42.0675, 19.5131
Phone: 0695799746

8. Gardenland Resort
Barbullush, 4001 Shkodër, Albania
Coordinate: 41.939318137, 19.5443344116
Phone: +355692060524 (www.gardenlandresort.com)

9. BODY CODE Shkodër
Sheshi Demokracia, 4001 Shkodra, Shkodër, Albania
Coordinate: 42.0681514737, 19.512142539
Phone: 0675307377 (www.bodycode.al/ )

10. Shkodra Fitness
Rruga Kardinal Mikel Koliqi, 4001 Shkodra, Shkodër, Albania
Coordinate: 42.0709151069, 19.518622756
Phone: 0696221919

Copyright © 2016 - 2019
PlacesMap.net | About