PlacesMap.net

World Places Map Directory
Home - Albania - Durrësit - NEMO TRAVEL
Place Type : Travel Agency
Address : Bulevardi Kryesor, Durrës
Coordinate : 41.3161787681, 19.4486278296
Phone :
Parking : lot, street, valet
Rating : 4.90
Facebook : facebook.com/ nemotravelofficial
2.6K people like this.
Website : sites.google.com/ site/ nemotravelagencydurresalbania/ kontakt
Opening Hours :
Monday: 08:30 - 20:00
Tuesday: 08:30 - 20:00
Wednesday: 08:30 - 20:00
Thursday: 08:30 - 20:00
Friday: 08:30 - 20:00
Saturday: 08:30 - 20:00
Sunday: -
Like this? Embed to your site
Outdated / incorrect informations? Suggest an Edit or Request for Update
 NEMO TRAVEL

About The Business:

Agencia Nemo Travel ka lindur ne bashkpunimin e dy agenteve udhetimit Nevila&Morena. Emer qe udheton ne oqean pafund mes veshtiresive dhe konkurrences.

Description:

Agencia Nemo Travel ka lindur ne bashkpunimin e dy agenteve udhetimit Nevila&Morena. Emer qe udheton ne oqean pafund mes veshtiresive dhe konkurrences.

Comments:

Facebook Admin (20/03/2019 17:45)
Hotele Në ishujt e Greqisë "Verë 2019" 👉Date: 26-30 Qershor
🍉 KEFALONIA Apostolata Island Resort 5* 💦- All Inclusive 355 euro/personi
... 🍉KEFALONIA Porto Skala Hotel Village 4* 💦Mengjes + Darke 225 euro/personi
🍉CRETE Mistral Bay Hotel 4* 💦All Inclusive 185 euro/personi
🍉CRETE Miramare Resort & Spa 4* 💦All Inclusive 350 euro/personi
🍉CRETE Mirabello Beach & Village Hotel 5* 💦Mengjes + Darke 299 euro/personi
🍉SANTORINI Aqua Blue Hotel 4* 💦Mengjesi i perfshire 540 euro/personi
🍉SANTORINI Suites Blue Hotel & Spa 4* 💦Mengjesi i perfshire 320 euro/personi
🍉ZAKYNTHOS White Olive Premium 4* 💦All Inclusive 290 euro/personi
🍉ZAKYNTHOS Louis Zante Beach 4* 💦 All Inclusive 390 euro/personi
🍉MYKONOS Dionysos Hotel Mykonos 4* 💦Mengjesi i perfshire 299 euro/personi
🍉KORFUZ Ariti Grand Hotel Corfu 4* 💦Mengjesi i perfshire 180 euro/personi
💛--------- Na kontaktoni ----------💛 0693548645/0693711878
See More

Facebook Admin (20/03/2019 17:37)
Destinacionet per Festat e Pashkeve😍 Tashmë Nisjet Bëhen Nga Durrësi
👉Budva – Kotorr-Ulqin 2 dite €45 (Dt:27-28,28-29 Prill)
... 👉Prishtine 2 dite €45 (Dt:27-28,28-29 Prill)
👉Struge - Oher 2 dite €35 (Dt:27-28,28-29 Prill)
👉Meteora-Katerini-Selanik 2 dite €55 (Dt:27-28,28-29 Prill)
👉Theth 2 dite 7000 Leke (Dt:27-28,28-29 Prill)
👉Mostar – Medjugorje – Ujvara Kravica 2 dite €60 ( Dt: 27-28,28-29 Prill)
👉Pashket ne Lefkada 3 dite €109 (Dt: 27-29 Prill)
👉Pashket ne Selanik – Meteora – Katerini 3 dite €99 (Dt: 27-29 Prill)
👉Dubrovnik-Budva-Kotorr 3 dite €105 (Dt: 27-29 Prill)
👉Parku Krka – Split – Zadar – Dubrovnik 3 Dite €115 (Dt:27-29 Prill)
💛--------- Na kontaktoni ----------💛⠀ 0693548645/0693711878 052 222 164
See More

Facebook Admin (19/03/2019 23:11)
Pranverë në Paris, 4 Ditë €449, Nisja më 20 Prill dhe 4 Ditë €499, Nisja më 18 Maj. Vizitohen: Paris. Fjetje 3 Netë në Paris. Fluturimi me avion direkt Tiranë - Paris. Shëtitje me Autobus dhe Shoqërues Shqiptar gjatë gjithë udhëtimit.... Shkruani ne inbox ose Kontaktoni:0693548645/0693711878
France Dita e Parë: Udhëtimi me avion direkt Tiranë - Paris. Nisja në orën 10:35. Mbrritja në Paris në 13:25. Pasdite, Shëtitje e lirë në Sacre Coer dhe Transferimi për në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.
Dita e Dytë: Mëngjesi në hotel. Vizitë panoramike e Parisit ku do të shikohen: Harku i Triumfit, Place de la Conocorde, Assamble Nationale, Pallati Invalideve, Varri Napoleonit, Kopshti Tyilerive. Vizitë në Muzeun e Luvrit. Kthimi dhe akomodimi në hotel.
Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në: Kopshtet e Luxemburgut, Katedralja Notre Dame, Tour Eiffel. Shëtitje panoramike ku do të shikohen Panteoni, Opera de Garnier, Sheshi Bastille dhe Opera më e madhe e Francës. Kthimi dhe akomodimi në hotel.
Dita e Katërt: Transferimi për në Aeroportin e Parisit. Fluturimi direkt Paris - Tiranë. Nisja në orën 08:05 Mbrritja në Tiranë në orën 10.35.
Nisja më 20 Prill, 18 Maj
Me Shume Detaje: Në pagesë përfshihen: 1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion 2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus. 3. Akomodim në hotel për 3 netë qëndrimi. 4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit. 5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë. 6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30x 20cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).
Në pagesë nuk janë përfshirë: 1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program. 2. Hyrjet në monumente dhe muzeume. 3. Lundrimi me Anije.
See More

Facebook Admin (19/03/2019 23:09)
Kroçiere në Ishujt Grekë dhe Kushadasi, Ultra All Inclusive. - Nisje më 7 Prill nga Pireus, Athinë, 6 Ditë €499. Ndalesa në: Santorini, Mykonos, Patmos, Rhodos, Kretë dhe Kushadasi. Në pagesë përfshihen: - Udhëtimi vajtje-ardhje me autobus.... - Akomodim në Kroçieren Celestyal për 5 ditë Lundrim, 4 netë fjetje. - Mëgjeset, Drekat dhe Darkat në Kroçiere. - Pije Akoolike dhe Jo Alkoolike pa limit. - Shfaqje, Karaoke, Hyrja në Disko, Sauna dhe aktivitete të ndryshme në Kroçiere. - Ekskursion dhe Vizitë në Efes në Kushadasi dhe Ekskursion dhe Vizitë në Akropol të Lindos dhe Kështjella e Knights në Rhodos. - Autobus nga Porti në Mykonos - Taksat Portuale. - Bakshishet. - Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë. Shkruani ne inbox ose Kontaktoni:0693548645/0693711878
See More

Facebook Admin (19/03/2019 23:07)
Pranverë në Bregdetin Dalmat, 4 Ditë €129, Nisja më 4 Prill. Vizitohet: Dubrovnik, Shibenik, Zadar, Split, Parku Krka, Budva, Kotorr. Fjetje, Mëngjese dhe Darka për 2 Netë në Dubrovnik dhe 1 Natë në Zadar. Udhëtimi me Autobus dhe Shoqërues gjatë Udhëtimit. Shkruani ne inbox ose Kontaktoni:0693548645/0693711878
... Kroaci Dita e Parë: Nisja në oren 05:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Gjatë rrugës bëhet një ndalesë e shkurtër në afërsi të ishullit Shën Stefan. Në Budva qëndrohet rreth 1:30 orë, ku vizitohet: Kisha e Shën Ivanit, e Tre Shenjtorëve dhe e Santa Maria di Punta, dhe Monumenti më i vizituar, “Valltarja e Budvas”. Vazhdon udhëtimi për në Kroaci. Mbrritja në Dubrovnik, ku vizitohet: Hyrja lindore Ploce, Porti i vjeter, Katedradja e Shën Marias, dhe kisha Jezuite e Shen Igratius. Vazhdon shëtitja në rrugicat e ngushta dhe vizitohet: Burimi Onufrian, Rruga Tregtare “Stradun”, Kisha e Shën e Premtes, e Shën Vlasit, Pallati Sponza dhe Pallati i Rektorit. Sistemimi dhe Darka në Hotel.
Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Rreth orës 08:00, nisja për në Shibenik, ku kalohet nga pjesa më e bukur e bregdetit Dalmat mepanorama te mrekullueshme. Bëhet një ndalesë në qytetin Boshnjak Neum, dhe vazhdon udhëtimi drejt Shibenik. Mbrritja në Shibenik, ku vizotohet: Katedralja e Shën Jakovit, Bashkia e vjetër e qytetit, Pallati Knezeva, si dhe lagjen e vjetër me elementet karakteristik Kroat. Gjatë pasdites vizitohet: Parku Krka, një nga Parqet më të bukura natyrore te Kroacise. Vazhdon udhëtimi drejt Zadarit. Mbrritja në Zadar. Sistemimi dhe Darka në Hotel.
Dita e Tretë: Mengjesi ne hotel. Vizitë e qytetit të Zadarit, i themeluar nga Liburnet Ilirë, ku vizitohen: Lagja e vjetër, Katedralja e Shën Anastasisë, Kisha e Shën Donatus, Forumi Romak etj. Pasdite vazhdon udhëtimi drejt Splitit. Mbrritja në Split, ku vizitohen: Pallati i Diokrecianit, Mauzoleumi i Diokecianit, Statuja e Gregor Ninki, Teatri Kombëtar i Splitit, Pinakoteka Kryesore, Rruga Marmontova dhe Shëtitorja në Bregdet Riva. Nisja për në Dubrovnik. Mbrritja në Dubrovnik. Sistemimi dhe Fjeje në Hotel.
Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Rreth orës 08:00 nisja për në Shqipëri. Gjatë rrugës ndalohet për vizitë të shkurtër në Kotorr, do të vizitohet Sheshi i Armeve, Katedralja e Shën Trifonit etj. Vazhdon udhëtimi për në Shqipëri.
Nisja më 4 Prill
Me Shume Detaje: Në pagesën 129 Euro përfshihen: 1. Udhëtimi vajtje - ardhje dhe shëtitjet me autobus. 2. Akomodim në hotel per 2 netë qëndrimi në Dubrovnik dhe 1 natë në Zadar. 3. Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha ditët e udhëtimit. 5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
Në pagesë nuk janë përfshirë: • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program. • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
See More

Facebook Admin (19/03/2019 23:05)
Pranverë në Dubai, 5 Ditë €599, Nisja më 11 Prill. Vizitohen: Dubai dhe Abu Dhabi. Fjetje 4 netë në Hotel në Dubai. Fluturimi direkt Vajtje - Ardhje me Avion direkt Shkup - Dubai - Shkup. Transferim Vajtje Ardhje me autobus Tiranë - Aeroporti i Shkupit, ... Mëngjeset në Hotel, Transfertat dhe Shëtitjet. Shoqërues Shqiptar gjatë udhëtimit.
See More

Facebook Admin (19/03/2019 23:02)
SuperOferta pë Pushime në Sharm El Sheikh në Egjipt. Deri në 35% Zbritje për Rezervime të Hershme deri më 31 Mars dhe për Nisje gjatë gjithë Sezonit. Fluturimi Charter Tiranë - Sharm El Sheikh, vajtje ardhje i përfshirë. All Inclusive (Mëngjes, Drekë dhe Darkë, Pije pa kufi) të gjithë Hotelet.

Facebook Admin (19/03/2019 22:58)
Pranverë në Amsterdam, 4 Ditë €429, Nisja më 12 Prill, 4 Ditë €449, Nisja më 17 Maj. Vizitohen: Amsterdam, Hagë dhe Rotterdam në Hollandë. ... Fjetje 3 netë në Amsterdam. Fluturimi me avion direkt Tiranë - Amsterdam. Transfertat dhe Shëtitjet me Autobus, Shoqërues Shqiptar gjatè udhëtimit.
Hollande Dita e Parë : Fluturimi direkt për në Amsterdam. Nisja në orën 09:40. Mberritja në Amsterdam në orën 12:30. Vizitë e shkurtër në Utrecht-it. Me pas transferimi në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.
Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike e qytetit. Duke udhëtuar me autobus do te keni mundësinë te vizitoni pjesën e vjetër dhe të re të Amsterdamit. Vizitohet Sheshi Magna. Veshja e jashtme e Pallatit mbreteror eshte fasada më e bukur e Sheshit Magna. Vizitë në muzeumin Rijks në Amsterdam, Shtëpitë tregtare të shekullit të 17-të dhe kishat me kembanat e tyre te shek 16 dhe 17. Pasdite e lirë për të vizituar qendrat komerciale të Amsterdamit.
Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Nisja për vizitë në Hagë dhe Rotterdam, ku vizitohen: Parlamenti, Pallati i Paqes dhe monumente të tjeratë këtyre qyteteve. Kthimi në Amsterdam.
Dita e Katërt: Nisja heret ne mengjes per ne aeroport. Fluturimi me avion direkt ne oren 07:20. Mberritja në Tiranë në orën 09:55.
Nisja më 12 Prill, 17 Maj
Me Shume Detaje: Në pagesë përfshihen: 1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion 2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus. 3. Akomodim në hotel për 3 netë qëndrimi. 4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit. 5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë. 6. Lejohet të merret me vete në avion një bagazh me përmasa deri në 55 x 40 x 25 cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).
Në pagesë nuk janë përfshirë: 1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program. 2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
See More

Facebook Admin (16/03/2019 19:17)
Pranverë në Budapest 4 Ditë €299 Hungari Dita e Parë: Fluturimi Direkt për në Budapest. Nisja më 21:35 - Mbrritje më 23:00. Transfertë Aeroport .Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.
... Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës vizitë me autobus komod dhe guide në dispozicion, ku do të vizitohen monumentet më tërheqëse të Qytetit si: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Fjetje në Hotel.
Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës vizitë me autobuz komod dhe guide hungareze në dispozicion ku do të vizitohen vendet turistike jashtë Budapestit si: Vishegrad, Setendre. Kalimi nëpër urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit, kalimi mbi urën e Margaritës. Fjetje në Hotel.
Dita e Katërt: Mëngjesi ne Hotel. Të lirë deri në transfertë për në aeroportin e Budapestit. Nisja më 13:25 - Mbrritje më 14:50. Fluturimi për në Shqipëri
Nisje me 20 Prill
Me Shume Detaje: Në pagesë përfshihen: 1. Fluturimi vajtje -ardhje me avion. 2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus. 3. Akomodim në hotel. 4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit. 5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë. 6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).
Në pagesë nuk janë përfshirë: 1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program. 2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
See More

Facebook Admin (16/03/2019 19:14)
Pranverë në Stamboll 4 Ditë €239 Turqi Dita e Parë: Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll. Nisja në 16.05. Mbërritja në Stamboll në 18.45. Pritja nga përfaqësuesi ynë. Transferta nga aeroporti në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.
... Dita e Dytë: Mëngjezi në Hotel. Vizitë panoramike me guidë në: Xhamia Blu, Hipodromi, Bazilika e famshme të Shën Sofisë. Dollmabahce, Kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës. Në pjesën aziatike, vizitohet Çam Lixha (pikën më të lartë të qytetit, kodra e të dashuruarve). Vazhdon vizita në Qëndrën e Stabollit Taksim. Fjetje në Hotel.
Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Paradite shkohet në Qendrën e Vjetër Tregtare Kapili Carshi. Pasdite, OPSIONALE:Udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për 2 orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Fjetje në Hotel.
Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Transfertë me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Nisja nga Stambolli në 10.05. Mbërritja në aeroportin e Rinasit në 11.05.
Nisja më çdo të Enjte dhe të Premte në Prill.
Kujdes: Të gjithë klientët që udhëtojnë për në Turqi duhet të kenë pasaportë te vlefshme për 6 muaj pas datës së kthimit.
Me Shume Detaje: Në pagesë përfshihen: -Bileta e avionit vajtje – ardhje. -Akomodimi në hotel në qendër të pjesës Evropiane të Stambollit -Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit. -Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit) -Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit -Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport
OPSIONALE: 1. Lundrim me anije në Bosfor 1.5 – 2 orë për të parë Europën e dhe Azinë €5. 2. Shtesë për Darkë €25 për 3 netë.
See More

Facebook Admin (16/03/2019 19:11)
Pranverë në Pragë 7 Ditë €239 Ceki Dita e Parë: Nisja në oren 04:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Ndalesë e shkurter në Budva. Vazhdimi i udhetimit për në Herceg Novi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat për në Split. Mbrritja në Split. Sistemimi në Hotel nnë Split ose Zadar.
...Continue Reading

Facebook Admin (16/03/2019 19:08)
Pranverë në Sofje 3 Ditë €79 Bullgari Dita e Parë: Nisja nga Tirana me autobuz në drejtim të Maqedonisë. Gjatë rrugës, pushime per kafe dhe Drekë. Mbrritja në Shkup. Nisja nga Shkupi në drejtim te Bullgarisë. Gjatë rrugës, pushime per kafe. Mbrritja në Sofje. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.
... Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit: Fillon nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia, Kisha St. Petka Samardjiiska, Kisha Cifute Synagogue, Tregu Qendror, St. George Rotanda, Presidenca, Sheshi Battenberg, Galeria Kombëtare e Arteve, Teatri Kombëtar "Ivan Vazov", Kisha Ruse, Monument i Ushtarëve të Panjohur, Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevski dhe Crypt. Fjetje në Hotel.
Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Tiranë. Gjatë rrugës pushime të shkurtra për kafe dhe drekë. Mbrritja në Tiranë.
Nisje më 22 Mars, 5, 20, 27 Prill.
Hotelet
Hotel 3* Gorna Banya
Hotel 4* Best Western Premier
Me Shume Detaje: 1. Udhëtimi vajtje - ardhje, Transfertat dhe shëtitjet me autobus. 2. Akomodim në hotel 2 netë qëndrimi. 3. Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha ditët e udhëtimit. 4. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
Në pagesë nuk janë përfshirë: 1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program. 2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
See More

Facebook Admin (16/03/2019 19:04)
Pranverë në Bregdetin Dalmat, 4 Ditë €129 Kroaci Dita e Parë: Nisja në oren 05:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Gjatë rrugës bëhet një ndalesë e shkurtër në afërsi të ishullit Shën Stefan. Në Budva qëndrohet rreth 1:30 orë, ku vizitohet: Kisha e Shën Ivanit, e Tre Shenjtorëve dhe e Santa Maria di Punta, dhe Monumenti më i vizituar, “Valltarja e Budvas”. Vazhdon udhëtimi për n...ë Kroaci. Mbrritja në Dubrovnik, ku vizitohet: Hyrja lindore Ploce, Porti i vjeter, Katedradja e Shën Marias, dhe kisha Jezuite e Shen Igratius. Vazhdon shëtitja në rrugicat e ngushta dhe vizitohet: Burimi Onufrian, Rruga Tregtare “Stradun”, Kisha e Shën e Premtes, e Shën Vlasit, Pallati Sponza dhe Pallati i Rektorit. Sistemimi dhe Darka në Hotel.
Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Rreth orës 08:00, nisja për në Shibenik, ku kalohet nga pjesa më e bukur e bregdetit Dalmat mepanorama te mrekullueshme. Bëhet një ndalesë në qytetin Boshnjak Neum, dhe vazhdon udhëtimi drejt Shibenik. Mbrritja në Shibenik, ku vizotohet: Katedralja e Shën Jakovit, Bashkia e vjetër e qytetit, Pallati Knezeva, si dhe lagjen e vjetër me elementet karakteristik Kroat. Gjatë pasdites vizitohet: Parku Krka, një nga Parqet më të bukura natyrore te Kroacise. Vazhdon udhëtimi drejt Zadarit. Mbrritja në Zadar. Sistemimi dhe Darka në Hotel.
Dita e Tretë: Mengjesi ne hotel. Vizitë e qytetit të Zadarit, i themeluar nga Liburnet Ilirë, ku vizitohen: Lagja e vjetër, Katedralja e Shën Anastasisë, Kisha e Shën Donatus, Forumi Romak etj. Pasdite vazhdon udhëtimi drejt Splitit. Mbrritja në Split, ku vizitohen: Pallati i Diokrecianit, Mauzoleumi i Diokecianit, Statuja e Gregor Ninki, Teatri Kombëtar i Splitit, Pinakoteka Kryesore, Rruga Marmontova dhe Shëtitorja në Bregdet Riva. Nisja për në Dubrovnik. Mbrritja në Dubrovnik. Sistemimi dhe Fjeje në Hotel.
Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Rreth orës 08:00 nisja për në Shqipëri. Gjatë rrugës ndalohet për vizitë të shkurtër në Kotorr, do të vizitohet Sheshi i Armeve, Katedralja e Shën Trifonit etj. Vazhdon udhëtimi për në Shqipëri.
Nisja më 4 Prill
Me Shume Detaje: Në pagesën 129 Euro përfshihen: 1. Udhëtimi vajtje - ardhje dhe shëtitjet me autobus. 2. Akomodim në hotel per 2 netë qëndrimi në Dubrovnik dhe 1 natë në Zadar. 3. Mëngjeset dhe Darkat për të gjitha ditët e udhëtimit. 5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
Në pagesë nuk janë përfshirë: • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program. • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
See More

Facebook Admin (16/03/2019 18:59)
Pranverë në Barcelonë 7 Ditë €329 Spanje Dita e Parë: Nisja në orën 03:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Do të bëhet një kalim pa ndalesa nga Bar, Budva dhe Tivati, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobuz në territorin Kroat. Ndalesë e shkurtër në Split për 2 orë, ku do të vizitohen monumentet historike të tij. Vazhdimi i udhetimit për në Ri...
Continue Reading

Facebook Admin (16/03/2019 18:56)
Pranverë në Beograd 3 Ditë €89
Serbi Dita e Parë: Nisja nga Tirana me autobus në drejtim të Maqedonisë. Gjatë rrugës, pushime per kafe dhe drekë. Mbërritja në Shkup. Gjatë mesditës do të vizitohet kryeqyteti i Maqedonisë dhe monumentet më interesante të tij si: Sheshi i Maqedonisë edhe mumentet si Statuja e luftëtarit mbi Kal, Harku i triumfit "Porta Makedonija", statujat e Tsarit Samiul dhe të Filipit të II, Parlamenti i Maqedonisë, Rruga tregtare "Makedonija Ulica", Shtëpi...a memoriale e Nën Terezës, Ura e gurtë, statujat e Cirilit edhe Metodius që ishin krijuesit e alfabetit Cirilik, Lagjia Shqiptare Çarshi dhe monumentet që gjenden aty si Xhamia e Murat Pashës edhe ajo e Shkupit. Do qëndrojmë në Shkup për të konsumuar drekën edhe gjatë pasdites do të nisemi për në Beograd. Rruga për në Beograd do të kalojmë nga lugina e preshevës, aty ku gjendet minoriteti Shqiptar në Serbi. Gjatë rrugës, pushime per kafe. Mbërritja në Beograd, sistemimi në Hotel.
Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në monumentet kryesore te qytetit si kisha e Shën Savës, Biblioteka Kombëtare, shëtitje në bulevardin kryesor "Kneza Millosha", Parku i Pioniereve, Parlamenti i Serbisë, Bashkia e qytetit te Beogradit, ura Branko edhe ura e re e qytetit Ada, lagjet diplomatike si Senjak edhe Dedinje, Parku Kalemegdan ku gjenden rrenojat romake te qytetit antik, Statuja e Fitores, Rruga kryesore tregtare e Beogradit Kneza Mihaila. Do të shkojmë ne Novi Beograd për të vizituar parkun e Miqësisë, USCE, zyrat e Komitetit Qëndror të partisë Komuniste edhe "Bllokun" e Novi Beograd. Në vazhdim pas do shkojmë tek rruga e Shkodranëve "Skadarska Ulica", ku do të qëndrojmë për drekë tek restorantet që gjendet aty. Darka e lirë. Akomodimi në hotel ne Beograd.
Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Tiranë. Ndalesë e shkurtër në Prishtinë ku do të vizirohet qëndra historike e qytetit si Monumenti i Pavarësisë "New Born", bulevardi Nënë Tereza ku gjenden Teatri Kombëtar edhe Monumenti i Skënderbeut. Ndalesë për drekë në Prishtinë. Gjatë pasdites, nisja për në Tiranë. Mbërritja në Tiranë gjatë darkës.
Nisje më 8, 22 Mars.
Me Shume Detaje: Çmimi €89 përfshin: 1. Udhëtimi vajtje - ardhje, Transfertat dhe shëtitjet me autobus. 2. Akomodim në Hotel 2 netë qëndrimi. 3. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit. 4. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
Në pagesë nuk janë përfshirë: 1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program. 2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
See More

Facebook Admin (16/03/2019 18:52)
Pranverë në Berlin, 4 Ditë €339 NISJE DATE 19 PRILL
Gjermani Dita e Parë: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Prishtinës. Fluturimi direkt Prishtinë - Berlin. Nisja nga Prishtina në orën 15.40. Mbrritja në Berlin në orën 18.15. Transferta për në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.
... Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet e Berlinit, si: Porta e Bradenburgut, Reichstag, Katedralja e Berlinit, Flea Market, Pallati Charlottenburg etj. Fjetje në Hotel.
Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në: Potsdamer Platz, Jewish Muzeum, Checkpoint Charlie, Alexander Platz, Muri i Shembur i Berlinit, Pasdite, Të lirë për shopping. Fjetje në Hotel.
Dita e Katërt: Transferimi me autobus për në Aeroportin e Berlinit. Fluturimi për në Prishtinë, Nisja në orën 06.05. Mbrritja në 08.35. Transferimi me autobus nga Prishtina në Tiranë.
Nisja më 19 Prill
Me Shume Detaje: Në pagesën 339 Euro përfshihen: 1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion Prishtinë - Berlin - Prishtinë. 2. Transferta dhe Shëtitjet me autobuz. 3. Akomodimi në hotel për 3 netë. 4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit. 5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë. 6. Transferimi me autobus për në Aeroportin e Prishtinës. 7. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 56 x 45 x 25 cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).
Në pagesë nuk janë përfshirë: 1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program. 2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
See More

Facebook Admin (16/03/2019 18:49)
Pranverë në Amsterdam, 8 Ditë €399 27/04/2019 Hollande Dita e Parë: Nisja në oren 04:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Ndalesë e shkurter në Budva. Vazhdimi i udhetimit për në Herceg Novi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobuz në territorin kroat për në Zadar. Mbrritja në Zadar. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.
...Continue Reading

Facebook Admin (16/03/2019 18:44)
Pranverë në Cappadocia, 3 Ditë €319, Nisja më 27 Mars. 3 Ditë të Plota në Cappadocia. Vizitohet: Cappadocia. Fjetje: 2 netë në Hotel 5* në Cappadocia. ... Mëngjeset dhe Darkat në Hotel. Fluturimi me avion Tiranë - Kayseri- Tiranë, nëpërmjet Stambollit. Vajtje në Mëngjes heret, Kthimi Pasdite vonë. Transfertat dhe Shëtitjet me Autobus, Shoqërues Shqiptar gjatë tërë udhëtimit
1. Turqi Dita e Parë: Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Kayseri, nëpërmjet Stambollit. Nisja në 02.45. Mbërritja në Kayseri në 09.30. Pritja nga përfaqësuesi ynë. Paradite, nisja për të vizituar Muzeumin e Hapur të Goremes, me 5 Kishat Bizantine. Vazhdon vizita në Shkëmbinjte e Uchisar. Drekë e lirë. Pasdite vizitë në Avanos, qytezë në anë të Lumit të Kuq, më i gjati në Turqi, Passabag, Devrent Deresi dhe Urgup. Sistemimi në Hotel. Fjetje dhe Darkë në hotel.
Dita e Dytë: Mëngjezi në Hotel. Paradite, vizitë e Qytetit Nëntokësor të Kaymakli. Pasdite të lirë. Fjetje dhe Darkë në hotel.Fjetje dhe Darkë në hotel.
Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Paradite, të lirë pë shëtitje Opsionale. Pasdite, Transfertë me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Nisja nga Kayseri në 16.10. Mbërritja në aeroportin e Rinasit në 21.30.
Nisja më 27 Mars Hotel Crystal Kaymakli and SPA 5*
Me Shume Detaje: Në pagesë përfshihen: -Bileta e avionit vajtje – ardhje. -Akomodimi për 2 netë në hotel 5*. -Mëngjeset dhe darkat për të gjithë ditët e qëndrimit. -Transfertat dhe Shëtitjet me autobus (sipas programit) -Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
Në pagesë nuk janë përfshirë: - Hyrjet në Muzeume dhe Monumente. - Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
See More

Facebook Admin (05/03/2019 00:48)
✈️ PRAG - VIEN - BUDAPEST💞 5 dite 💞 --- OFERTA E MINUTES SE FUNDIT ---
💝 Date: 12 Mars ⚜ 269 Euro/p (10 Vende) 💝 Date: 26 Mars ⚜ 269 Euro/p (16 Vende)...
Continue Reading

Sonila Kurti
Staf i mrekullueshem e shume profesional. Suksese te metejshme ne punen tuaj vajza.

Elisabetta Ballanca
Pushimet me te bukra i realizoni vetem ju
Copyright © 2016 - 2019
PlacesMap.net | About