PlacesMap.net

World Places Map Directory
Home - Albania - Durrësit - Plazhi i Gjeneralit
Place Type : Hotel, Travel Agency, Tour Agency, Hotel Resort, Beach Resort
Address : Bardhor Kavaje, l Damn, Durrës, Albania
Coordinate : 41.1272784946, 19.4489595702
Phone :
Parking : valet, lot
Rating : 4.30
Facebook : facebook.com/ PlazhiIGjeneralit
10K people like this.
Website : www.plazhigjeneralit.com
 Plazhi i Gjeneralit  Plazhi i Gjeneralit  Plazhi i Gjeneralit  Plazhi i Gjeneralit  Plazhi i Gjeneralit
Like this? Embed to your site
Outdated / incorrect informations? Suggest an Edit or Request for Update

About The Business:

Perla e bregdetit Adriatik

Description:

Me formën e një patkoi dhe me një emër qe mbart histori Plazhi i Gjeneralit është një nga perlat e bregdetit te Kavajes. Ai ka një det te ceket dhe rërë te imët kurative për disa lloje sëmundjesh. Plazhi rrethohet nga pylli dhe shkurret mesdhetare duke i dhënë zonës një freski te veçante ne këto dite te nxehta vere. Plazhi i Gjeneralit është ende ne zhvillim e sipër për sa i përket shërbimeve dhe infrastrukturës turistike, por pushuesit i gëzohen bukurive te natyrës dhe pastërtisë qe është e vështirë ta gjesh ne disa plazhe te tjera. Plazhi ndodhet në një distance prej rreth 30 km nga qyteti i Durrësit dhe ka një gjatësi prej 400 metrash. Ai është pagëzuar me gradën e një gjenerali për shkak te nje ish ushtaraku te larte italian, i cili para Luftës së Dytë Botërore mbërrinte për pushime familjarisht këtu me një jaht personal. Plazhi që shtrihet midis dy kepave shkëmbore dhe qe është formuar nga veprimtaria akumuluese e valëve të detit, mbetet vendi më i bukur dhe më i pastër në gjithë rivierën e kodrave të Kryevidhit të rrethit të Kavajës. Komuna e Synejit, në të cilën përfshihet ky plazh, vitet e fundit po përpiqet te thithe sa me shume turiste jo vetëm nga rrethinat pranë, por edhe nga Durrësi e Tirana. Në këtë vijë bregdetare janë ndërtuar restorante, bare dhe dhoma për pushuesit, por që të gjitha janë ndërtime prej druri, duke ruajtur panoramën e një gjiri fantastik, i cili të krijon një ndjesi të plotë qetësie e çlodhjeje.

Comments:

Facebook Admin (06/08/2018 03:34)
10'000 here Falënderimet të gjithëve.

Facebook Admin (20/04/2018 03:05)
OFERTE SPECIALE PER MUAJIN PRILL DHE MAJ.
FJETJA EDHE USHQIMI VETEM 5000 LEKE CIFTI.
Oferta perfshin darke ne restorant te shtunen fjetja ne bungalow, mengjesi ne restorant edhe cadra me shezlong.
... Prenotoni ne numrat 068 20 67 227 068 40 46 307 068 40 46 303
See More

Facebook Admin (30/07/2017 17:56)
Live nga Plazhi i Gjeneralit.

Facebook Admin (24/07/2017 02:44)
Nje e diele te Plazhi Gjeneralit

Facebook Admin (30/06/2017 01:25)
Drejt perfundimit suitat e reja. Kane nisur prenotimet.

Tocilla Pajtim
Uji esh shum I paster...gjithcka I perket natyres eshte shum bukur.ndersa shazllonet jane shm te vjetra dhe aspak te rehatshme.

Tanja Hoxha
Sehr sehr romantische Anlage zum träumen und relaxen

Shefkije Kajmolli Haxhiaj
Isha per nji vikend do te shkoj prap ne at qetesi, deti uji paster Kristal plazhi paster

Rigoli Vincenzo
spiaggiae posto bello ma il tutto tenuto male e il ristorante unico paragonato neanche alle bettole piu vecchie e sporche di un porto ,con cibi precotti e pagati per freschi

Rifat Bajrami
Shume bukure

Péter Pócs
Peaceful

Mendarim Cermenika
Shum bukur ishte sot e vizitova nga Struga bukurit natyrore te Sjqiperis skan fund diçka e bukur ishte respekte per personelin e plazhit.

Meli Sh
Ushqim SKANDALOZ dhe çmime super te shtrenjta qe nuk e justifikojne aspak ate qe te serviret. Ndryshoni servisin e lugeve,thikave,pirunjve! Hiqni ate uthullen qe kushton 30 lek! Ndryshoni vajin e ullirit qe vetem vaj ulliri nuk ishte! Dhe jemi ne 2018,zhdukni MIZAT! Te mos flas pastaj per gjendjen skandaloze te rruges! Çdo gje ZERO ME XHUFKE!

Max Hasa
Plazhi Fantastik .Bashkia duhet te rregulloje rruget se jane per faqe te zeze..

Margarita Stergiou
One of worst beaches in the world full of rip currents and with no lifeguards it’s a nightmare

Lorena Lori
Posto tranquillo mare splendido ed un eccezionale ristorante dove ho fatto una mangiata di pesce indimenticabile con un prezzo discreto

Julja Daka Cano
Plazhi ok,shume Paster,sherbim shume i mire,ama rruga tmerr........

Jeta Prifti
Vendi shume i bukur por rruga shume e keqe

Guido del Ponte
Posto bello gestito malissimo e la spiaggia il bar il ristorante prezzi alti servizio pessimo ma la cosa peggiore sporco da tutte le parti

Giulia Djalja
E pash vjet,per her te par � kte vit do rrij 10 dit.Besoj..se ska nevoj per komente � bellissima.

Gentian Sejdini
Shume bukur por duhet te vendose nje ose dy fast food ose piceri per njerzit se vetem restorant peshku nuk shkon.

Florian Bej Melova
Rruga le per te deshiruar por si ndodh shpesh dhe ne jete mbas shume peripecish shfaqet nje mrekulli e natyres ����

Fahrudin A. Veliu
Nuk eshte ndonje vend qe te jep kenaqesi apo mbresa te mira.

Vend i kufizuar per levizje dhe pa ndonje atraksion.

Ndersa sa i perket rruges eshte kapaku i tmerrit edhe po te japin falas akomodimin tek ky plazh nuk ja vlen!!!

Enkelejda Rama
Plazhi eshte i kendshem, por pjesa e paperfunduar e rruges qe te con ne plazh e ben udhetimin drejt ketij destinacioni nje aventure te pakendeshme

Enio Doka
Uji eshte shume i paster, vendi shum i bukur dhe i mire menaxhuar, natyre fantastike. Dy yje i kam ulur per rrugen qe eshte skandaloze e cila te ben mos te shkosh me ,pavarsisht te tjera gjerave te bukura si dhe shazllonet qe jan shum te vjetra.

Diana Guranjaku Rraklli
It is the perfect place for vacations.

Quiet, clean, beautiful!

Dardana Vladi
Deti ishte nga me te bukurit....pamja e malit e gjelber,te fuste ne nje bote te bukur....ama, rruga katastrof e cila tu dukte sikur skishte mbarim ,restoranti, bari ishin super te shtrejta.

Burim J. Blakaj
One of the best beaches ever visited! Highly recommended�

Besnik Bardhi
Mrekulli.Vend që ia vlen për ta vizituar.

Anjeza Babamusta
Mrekullia vet vetem rruga esht skandal.

Anisa Rexha
Plazhi dhe ajo cfare natyra ofron atje eshte nje mrekulli.

Sherbimi ishte ne nivel te larte e gjithmone te gatshem per te ndihmuar.

Ushqimi le shume per te deshiruar. Cilesia nuk e justifikon aspak pagesen e majme.

Shume prane plazhit te gjeneralit po ndertohet porti i jahteve.Ka filluar qe ne vitin 2016 dhe projekti mbaron ne vitin 2020.

Realizimi i ketij projekti do ta shkaterroje shume shpejt Plazhin e Gjeneralit, kete perle te natyres e bregdetit shqiptar qe mund te thuash me siguri qe eshte nje nder plazhet me te bukur ne bote.

Ani Visi Tafa
Rruga e parregullt dukej sikur s' kishte fund, por sapo vajtem atje ishte nje mbrekulli e vertete !

Aromen e detit ,dallget qe perplaseshin mbi shkembinj ,mbledhjen e guaskave dhe gureve te shumte shumngjyresh , ecjen neper shkembinj ne mes te plazhit ,nje pije freskuese�� buze detit ,ecjen anes detit i shijova me dashurine e jetes time .

Fale tij perjetova nje dite shummm te bukur !!

Angelarita Valenzano
Posto di rara bellezza,gestito in maniera spartana,strada impraticabile se non percorsa con fuoristrada,vale la pena andarci organizzati con roba da mangiare e da bere.

Ana Maria Robica
Votto con 5 solo per il posto e stupendo pecato che e gestito male ...strada inguardabile ristorante con piatti pessimi adiritura abiamo datto il piatto indietro perche era inmangiabile si sono scusati per poi riportarlo ancora in tavola per la seconda volta ���la spiagia e bella solo che e cara e per metta giornatta fano pagare il prezzo intero!!!!
Copyright © 2016 - 2019
PlacesMap.net | About