PlacesMap.net

World Places Map Directory
Home - Macedonia - Negotino - МАЏУН - Madzun
Place Type : Health, Health/Beauty
Address : ul."Marsal Tito" BB, 1440 Negotin Vardarski, Negotino, Macedonia
Coordinate : 41.48267, 22.08175
Phone :
Rating : 4.70
Facebook : facebook.com/ grozdovmed
1.5K people like this.
Website : www.zoiunion.com
МАЏУН - Madzun
Like this? Embed to your site
Outdated / incorrect informations? Suggest an Edit or Request for Update

About The Business:

МАЏУНОТ-Концентриран сок од грозје, е природен енергенс богат со витамини и минерали. Се добива со згустнување на исцеден гроздов сок.

Description:

Зои-маџунот е без конзерванси, прочистен од талог, без глутен, добиен од мускатно грозје!
Достапен во аптеките на Виола!

Comments:

Facebook Admin (05/05/2016 15:29)
Здрава навика, на здравје!

Facebook Admin (14/03/2016 21:27)
Чувар на вашето здравје!

Facebook Admin (24/02/2016 19:52)
Здравје во чаша, на здравје !

Facebook Admin (27/10/2015 20:19)
Najdobriot priroden cuvar na vaseto zdravje!!!

Facebook Admin (14/10/2015 16:28)
МАЏУНОТ-Концентриран сок од грозје, е природен енергенс богат со витамини и минерали. Се добива со згустнување на исцеден гроздов сок. Содржи природен шеќер-гликоза кој веднаш се апсорбира во крвта, а брзо потоа и во целото тело. Грозјето е природен извор на енергија, добар лаксатив, со што го тонира стомакот и цревата и ги олеснува хроничните случаи на констипација. Гроздовиот сок е освежувачки сок за пациенти со треска. Стимуланс е за деца. Грозјето е богат со биофлавоноиди...-антио сиданти, кои ги неутрализираат слободните радикали. Му помага на организмот во борбата против канцерот и срцевите заболувања. Затоа се препорачува за лекување на жолтица, цироза, депресии, срцеви слабости, за анемии, за зајакнување на имунитетот – со што организмот е поотпорен на болести. Доволна е количина од 30 – 50 мл. за одржување на имунитетот, и количина од 100 мл. за опоравување и обновување на организмот.
See More

Other Places:

1. Dermatoloski Centar MN - Derm
Marsal Tito 146/ 1, 1430 Negotin Vardarski, Negotino, Macedonia
Coordinate: 41.4880060719, 22.0935058594
Phone: +389 70 737 928

2. ЈЗУ Здравствен Дом Неготино
Вељко Влаховиќ бр.9, Negotino
Coordinate: 41.4839, 22.0892

3. Zdrastven Dom Negotino
Velko Vlahovic 9, Negotino
Coordinate: 41.4787841823, 22.0827000782

Copyright © 2016 - 2020
PlacesMap.net | About | Privacy Policy

Sponsored: