PlacesMap.net

World Places Map Directory
Home - Macedonia - Negotino - TianDe Продукти
Place Type : Beauty Salon, Health, Store, Health/Beauty, Beauty, Cosmetic & Personal Care, Cosmetics Store
Address : ул. Маршал Тито, 1440 Negotin Vardarski, Negotino, Macedonia
Coordinate : 41.48267, 22.08175
Phone :
Rating : 5.00
Facebook : facebook.com/ TianDe-Продукти-1897942..
939 people like this.
TianDe Продукти TianDe Продукти TianDe Продукти TianDe Продукти
Like this? Embed to your site
Outdated / incorrect informations? Suggest an Edit or Request for Update

About The Business:

Козметика за убавина и здравје
Beauty and Health Cosmetic

Description:

Тианде е руска козметична компанија, основана во 2007 година чија продукција се произведува во државните кинески претпријатија кои користат во нивната технологија рецепти на традиционалните кинески исцелители.

Во производството на производите на компанијата TianDe

користиме екстракти од растенија и билки, одгледувани во еколошки средини на Кина и Тибет, кои се собираат од специјално обучени луѓе во строго одреден момент од времето, според лунарниот календар.

Дури водата што се користи во козметиката, е извлечена од бањи и морските длабочини. Прочистена е со помош на мембрана технологија – процес во текот на кој водата се збогатува со микроелементите вклучени во козметичките производи.

Производството целосно е во согласност со меѓународните стандарди и сертификати за квалитет ISO 9001 и GMP (самиот GMP стандард бара 20 000 тестови на секоја билка која учествува во составот на производите TianDe). Исцелителната козметика е коктел од билки и природни производи од жен-шен, јојоба, бамбус, сребро, змиско сало, ‘рскавица од ајкула и др. по кинески рецепти од пред 5000 години.

Оваа лековита колекција на козметички производи, создадена врз основа на милениуми тестирани рецепти на источната медицина целосно е на BIO основа и е направена со помош на најсовремените технологии.

Reviews:

Facebook Admin (09/11/2018 06:00)
СЛЕДУВА НАГРАДНА ИГРА, ТИАНДЕ НАГРАДУВА!! Направи SHARE на твојот фејсбук профил и стани потенцијален добитник на потхранувачкиот шампонот со корен од жен шен кој што е 100% ПРИРОДЕН.!!! Тианде овој пат ке додели 3 шампони на тројца наши учесници по случаен избор. СО СРЕЌА НА СИТЕ !!! Наградната игра започнува денес и трае 7 дена(09.11.2018-15.11.2018)
... Ви го претставуваме потхранувачкиот шампонот со корен од жен шен кој што е 100% ПРИРОДЕН.!!!
- Ефективно ја храни и ја обновува структурата на влакното - Ја зајакнува и обновува нејзината сила - Го стимулира имунолошкиот систем на скалпот - Ја подобрува животната активност на фоликулите на косата - Ја обновува структурата на влакното, го поттикнува растот и го продолжуба животниот циклус на влакното. - Меката фолрмула на овој шампон прекрасно ја чисти косата и ја прави мека и послушна.
ШАМПОН СО ПРИРОДЕН КОРЕН ОД ЖЕН ШЕН ПРОТИВ МАСНА КОСА 450 МЛ Цена: 990ден
See More

Facebook Admin (15/12/2016 07:36)
https://www.facebook.com/events/181278995 9001547/?ti=cl

Facebook Admin (08/12/2016 05:59)
Open the video, click LIKE/SHARE & support #PIXEL . YOU HAVE CHANCE TO WIN ☺
Good luck 👍
... https://www.facebook.com/inboxarhiva/vide os/1238811519498763/
See More

Facebook Admin (18/04/2016 06:28)
7 ДНЕВНА АКЦИЈА ВО ТИАНДЕ!! -15% ПОПУСТ НА ОВИЕ 3 ПРОИЗВОДИ. ПРОИЗВОДИТЕ СЕ ВО ОГРАНИЧЕН БРОЈ. НАРАЧАЈТЕ ВО INBOX ДОСТАВА НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ЗА 24 ЧАСА

Facebook Admin (07/04/2016 22:42)
Не чекајте! Порачајте го сега најпродаваниот производ од програмата за здравје на Tiande ДЕТОКС ФЛАСТЕРИТЕ - резултатите се видливи на сликата. Ова е производ кој помогна на огромен број корисници за детоксификација, кај пушачи, алкохоличари, луѓе кои имаат проблем со циркулацијата, потечени нозе, масно ткиво, песок во бубрези, проблем со нервниот систем.
Го отстранува уморот, го подобрува крвотокот, го зголемува квалитетот на сонот,... ги отстранува токсините, го подобрува вкупниот тонус на организмот. Бамбусов оцет-има својство да ги извлекува микроорганизмите,бакт ериите и вирусите.Екстратот од маслинка ја спречува појавата на заболување срцевите крвни садови го намалува нивотот на холесстерол во крвта. Бадемовото масло го забавува стареењето и воспалувањето на клетките,ја подобрува регенерацијата на клетките,го нормализира водниот баланс и има позитивно дејство врз крвните садови.
- Навечер пред спиење отворете го пакувањето со лепенката, која содржи две ленти, наменети за двете стапала на нозете. Се лепат на страна и на чиста кожа на стапалата. Минималното дејство на лентата е 6-8 часа, оптималното - 8-10 часа. Поставување на лепенките се препорачува до 21:00 часот, пред биолошки активните точки да се "отворат". Можно е и нивна примена на болното место. Наутро отстранете ја лентата и исплакнете ги нозете со вода. 1. Ако по примената на лепенките има боја на чај и се влажни, тоа значи дека се целосно искористени. 2. Бојата на лепенките и степенот на влажност зависат од карактеристиките и состојбата на човекот. 3. Сјајната површина на лентата по примената покажува дека телото е исчистено. (На сликата се претставени детокс фластери пред и по употреба) *НЕ СЕ ПРЕПОРАЧУВА КАЈ БРЕМЕНИ ЖЕНИ
Детоксикационен фластер за нозе Master Herb (2бр) ЦЕНА: 428 ден. Достава низ цела Македонија за 24 часа.
See More

Facebook Admin (26/03/2016 03:41)
СЛЕДУВА НАГРАДНА ИГРА, ТИАНДЕ НАГРАДУВА!! Направи SHARE на твојот фејсбук профил и стани потенцијален добитник на потхранувачкиот шампонот со корен од жен шен кој што е 100% ПРИРОДЕН.!!! Тианде овој пат ке додели 3 шампони на тројца наши учесници по случаен избор. СО СРЕЌА НА СИТЕ !!! Наградната игра започнува денес и трае 7 дена(09.11.2018-15.11.2018)
... Ви го претставуваме потхранувачкиот шампонот со корен од жен шен кој што е 100% ПРИРОДЕН.!!!
- Ефективно ја храни и ја обновува структурата на влакното - Ја зајакнува и обновува нејзината сила - Го стимулира имунолошкиот систем на скалпот - Ја подобрува животната активност на фоликулите на косата - Ја обновува структурата на влакното, го поттикнува растот и го продолжуба животниот циклус на влакното. - Меката фолрмула на овој шампон прекрасно ја чисти косата и ја прави мека и послушна.
ШАМПОН СО ПРИРОДЕН КОРЕН ОД ЖЕН ШЕН ПРОТИВ МАСНА КОСА 450 МЛ Цена: 990ден
See More

Facebook Admin (02/03/2016 03:39)
КОСАТА ПОД КОНТРОЛА!!! Со овој серум ке блескате во полн сјај секој ден. Цена на серумот: 990 ден 15 ком x 1,1 гр Достава низ цела Македонија за 24 часа.

Facebook Admin (27/02/2016 07:08)
НАГРАДНА ИГРА, ТИАНДЕ НАГРАДУВА!! Направи SHARE на твојот фејсбук профил и стани потенцијален добитник на : 1.Шампон против опаѓање на косата 420мл 2.Крем-баласам против опаѓање на косата 520 мл ... Тианде ке додели по еден комплет(Шампон+Крем-ба лсам) на двајца наши учесници во наградната игра по случаен избор. СО СРЕЌА НА СИТЕ !! Наградната игра започнува денес и трае 7 дена (27.02.2016 - 04.03.2016 )

Facebook Admin (16/02/2016 02:19)
ЗАБОРАВИ НА ПРОБЛЕМИТЕ ! ИЗБЕРИ ПРОИЗВОД САМО ЗА ТЕБЕ ! Жен Шен - Корен на животот.!!! *Го спречува опаѓањето на на косата *Ги подмладува клетките на кожата... *Ја храни косата со витамини и микроелементи *Заштитува *Џидратира *Обновува Достава низ цела Македонија за 24 часа. Резултатите се видливи после месец дена користење.
See More

Facebook Admin (10/02/2016 03:25)
Ние носиме здравје и убавина на луѓето за да можат да уживаат во нашите производи, како и успех на оние кои работат во нашиот тим. Нашиот слоган е “Лесно е да си среќен”
Тианде е руска козметична компанија, основана во 2007 година чија продукција се произведува во државните кинески претпријатија кои користат во нивната технологија рецепти на традиционалните кинески исцелители.
Во производството на производите на компанијата TianDe
... користиме екстракти од растенија и билки, одгледувани во еколошки средини на Кина и Тибет, кои се собираат од специјално обучени луѓе во строго одреден момент од времето, според лунарниот календар.
Дури водата што се користи во козметиката, е извлечена од бањи и морските длабочини. Прочистена е со помош на мембрана технологија – процес во текот на кој водата се збогатува со микроелементите вклучени во козметичките производи.
Производството целосно е во согласност со меѓународните стандарди и сертификати за квалитет ISO 9001 и GMP (самиот GMP стандард бара 20 000 тестови на секоја билка која учествува во составот на производите TianDe). Исцелителната козметика е коктел од билки и природни производи од жен-шен, јојоба, бамбус, сребро, змиско сало, ‘рскавица од ајкула и др. по кинески рецепти од пред 5000 години.
Оваа лековита колекција на козметички производи, создадена врз основа на милениуми тестирани рецепти на источната медицина целосно е на BIO основа и е направена со помош на најсовремените технологии.
http://issuu.com/tian…/…/tiande_cat_m k_2015--_a8f1e4b5746ea4
See More

Facebook Admin (12/01/2016 23:49)
Шампон -активатор за раст на косата - 1,052 ден Маска -активатор за раст на косата - 1,052 ден Го сопира опаѓањето на косата,помага во растот на нова коса од скалпот!

Facebook Admin (12/01/2016 23:31)
Не чекајте! Порачајте го сега најпродаваниот производ од програмата за здравје на Tiande ДЕТОКС ФЛАСТЕРИТЕ - резултатите се видливи на сликата. Ова е производ кој помогна на огромен број корисници за детоксификација, кај пушачи, алкохоличари, луѓе кои имаат проблем со циркулацијата, потечени нозе, масно ткиво, песок во бубрези, проблем со нервниот систем. - Навечер пред спиење отворете го пакувањето со лепенката, која содржи две ленти, наменети за двете стапала на нозете. Се ...лепат на страна и на чиста кожа на стапалата. Минималното дејство на лентата е 6-8 часа, оптималното - 8-10 часа, при заболување - 12-24 часа. Поставување на лепенките се препорачува до 21:00 часот, пред биолошки активните точки да се "отворат". Можно е и нивна примена на болното место. Наутро отстранете ја лентата и исплакнете ги нозете со вода. 1. Ако по примената на лепенките има боја на чај и се влажни, тоа значи дека се целосно искористени. 2. Бојата на лепенките и степенот на влажност зависат од карактеристиките и состојбата на човекот. 3. Сјајната површина на лентата по примената покажува дека телото е исчистено. (На сликата се претставени детокс фластери пред и по употреба) *НЕ СЕ ПРЕПОРАЧУВА КАЈ БРЕМЕНИ ЖЕНИ
See More

Facebook Admin (12/01/2016 23:29)
КОСАТА ПОД КОНТРОЛА! Со овој серум ке блескате во полн сјај секој ден. Цена на серумот: 1000 ден 15 ком x 1,1 гр

Facebook Admin (13/12/2015 21:59)
Жен Шен - Корен на животот.!!!
*Го спречува опаѓањето на на косата *Ги подмладува клетките на кожата *Ја храни косата со витамини и микроелементи... *Заштитува *Џидратира *Обновува
See More

Facebook Admin (09/12/2015 05:56)
АНТИЦЕЛУЛИТЕН комплет од чили
1. Антицелулитна сол со масло од чили 2. Антицелулитен крем со масло од чили 3. Маска-мулаж за стомак со екстракт од чили
... Цена: 1429 денари.
See More

Facebook Admin (08/12/2015 00:05)
ИЗГЛЕД 1,000,000 ДОЛАРИ.!!!
1.Регенеративен серум во капсули,36 ком. Цена: 1587 ден.
... 2.Околуочен регенеративен серум во капсули 36 ком. Цена: 1,786 ден.
See More

Facebook Admin (07/12/2015 00:30)
КОСАТА ПОД КОНТРОЛА! Со овој серум ке блескате во полн сјај секој ден. Цена на серумот: 1000 ден 15 ком x 1,1 гр

Facebook Admin (07/12/2015 00:02)
Водете здрав живот без болка.
Фитолепенки за тело ,Вутонг, (5 парчиња).....363 ден Фитолепенки за тело , Јункаанг, (5 парчиња).....406 ден
... Извор на животната сила.
See More

Facebook Admin (04/12/2015 03:15)
ЗАБОРАВИ НА ПРОБЛЕМИТЕ ! ИЗБЕРИ ПРОИЗВОД САМО ЗА ТЕБЕ !
Порачајте ги сега најпродаваните производи од програмата за здравје на TIANDE.кој помогнаа на огромен број корисници!

Facebook Admin (06/11/2015 21:32)
Не чекајте! Порачајте го сега најпродаваниот производ од програмата за здравје на Tiande ДЕТОКС ФЛАСТЕРИТЕ - резултатите се видливи на сликата. Ова е производ кој помогна на огромен број корисници за детоксификација, кај пушачи, алкохоличари, луѓе кои имаат проблем со циркулацијата, потечени нозе, масно ткиво, песок во бубрези, проблем со нервниот систем. - Навечер пред спиење отворете го пакувањето со лепенката, која содржи две ленти, наменети за двете стапала на нозете. Се ...лепат на страна и на чиста кожа на стапалата. Минималното дејство на лентата е 6-8 часа, оптималното - 8-10 часа, при заболување - 12-24 часа. Поставување на лепенките се препорачува до 21:00 часот, пред биолошки активните точки да се "отворат". Можно е и нивна примена на болното место. Наутро отстранете ја лентата и исплакнете ги нозете со вода. 1. Ако по примената на лепенките има боја на чај и се влажни, тоа значи дека се целосно искористени. 2. Бојата на лепенките и степенот на влажност зависат од карактеристиките и состојбата на човекот. 3. Сјајната површина на лентата по примената покажува дека телото е исчистено. (На сликата се претставени детокс фластери пред и по употреба)
*НЕ СЕ ПРЕПОРАЧУВА КАЈ БРЕМЕНИ ЖЕНИ
See More

Other Places:

1. Козметички салон АНИТА
Vida Dzekova, 1440 Negotino
Coordinate: 41.4839, 22.0892
Phone: 075436385

2. Nokti sminka
Ul.Petar demirski, 1440 Negotino
Coordinate: 41.4839, 22.0892
Phone: 077 751 406

3. Salon Ondulimi Urtina
Salon Ondulimi urtina, 1235 Gradec, Negotino-Pološko, Macedonia
Coordinate: 41.89613293, 20.9091824867
Phone: 38972660910

4. Фризерски Салон Ренесанса
Negotino
Coordinate: 41.48301, 22.091145

5. Frizersko Studio Papilon
Strasho Pingjur, 1440 Negotin Vardarski, Negotino, Macedonia
Coordinate: 41.4829466388, 22.0907002687
Phone: 075529141

6. Cece Nails
11 Oktomvri 8, 1440 Negotino
Coordinate: 41.4839, 22.0892
Phone: 075862432

7. Cellulite Removal
Partizanska 254, 1440 Negotino
Coordinate: 41.4839, 22.0892
(celluliteremovalcentro.com)

8. Kozmeticko studio Arlet
1440 Negotino
Coordinate: 41.482872364, 22.0907662277
Phone: +38975878181

9. Frizerski Salon Karma-En
bad_boy_emil@hotmail.com, 1440 Negotin Vardarski, Negotino, Macedonia
Coordinate: 41.4825496993, 22.0886850159
Phone: +389/ 75792560

10. Toksi Nails
Bora bora, 1440 Negotino
Coordinate: 43.15937, -93.1914199

Copyright © 2016 - 2019
PlacesMap.net | About